תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י חן ב - 09/12/2019 22:31:55

ערב טוב.

לפני הרבה שנים עברתי אשפוז של יומיים קשים עקב משבר ואחרי יומיים שחררו אותי הביתה. הייתי בטיפולים נפשיים והמשפחה שלי בסופו של דבר בגלל כל מה שעברתי ועברתי טיפול לא נכון הגישו בקשה למשרד הבריאות להוציא אותי מהכל המסגרות הנפשיות. זה היה לפני עשר שנים. עד היום למרות שעברו עשר שנים ועשר שנים אני לא בטיפול אני בטראומה ולא מפסיקה לחשוב על זה. אני אלף פעם ביקשתי ממשפחתי שאני רוצה לפחות ללכת לטיפול בקהילה הפתוחה לא בבתי חולים אולי רק במרפאות חוץ והם מתנגדים בתוקף. אפילו לרופאת משפחה הם מתנגדים בתוקף שאלך הם מפחדים שאולי אני אבקש ממנה ללכת לטיפול. בגלל זה כל פעם שאני מדברת עם המשפחה הם רבים איתי ואומרים לי עם תתחילי ללכת לטיפול או לדבר עם הרופאת משפחה את לא נכנסת יותר הביתה וננתק איתך את הקשר. אני כל הזמן גם מנסה לפחות לדבר איתם על הפוסט טראומה אבל כל פעם שאני מדברת איתם הם רבים איתי לא לדבר איתם על זה. אימא שלי אומרת לי מה קרה לך עברו עשר שנים ואת עוד חושבת על זה? תתעסקי בדברים אחרים. הם לא מבינים מה זה פוסט טראומה. אני לא הולכת לטיפול אפילו לפסיכיאטר פרטי או טיפול פסיכולוגי הם לא מוכנים. אני המון עצבנית בבית בגלל שאני לא מפסיקה לחשוב על הטראומה שעברתי אני כל פעם רבה עם ההורים שלי במיוחד בגלל שאני מדברת על זה ועם כל המשפחה הם לא רוצים שאני יזכיר את זה בבית אני לא הולכת לטיפול כי אני לא רוצה לנתק את הקשר המשפחתי אבל מצד שני המשפחה לא מבינה אותי. לא מבינה אותי עם הטראומה שעברתי גם בגלל זה אני לא מדברת עם הרופאת משפחה למרות שהרופאת משפחה יודעת וגם מתנגדת שאלך לטיפול היא רק נותנת לי מרשמים שאני לוקחת את אותם כדורים עשר שנים. אין לי רופאים פסיכיאטרים אין לי מסגרת לדבר עם מישהו אני בודדה בקטע הזה זה מחשבה שמטרידה אותי כל הזמן לפעמיים אני יושבת ובוכה וזה לא מעניין אותם הם כל הזמן צועקים עלי תפסיקי עם זה תעזבי את זה ותתחילי לחיות חיים רגילים לא רוצים לשמוע על זה ועם תלכי עוד פעם לטיפולים ננתק איתך את הקשר ולא נדבר איתך. אין לי פסיכולוג לדבר על זה אין לי עם מי לדבר על זה בכלל רק עם חברה שלי בטלפון שמעודדת אותי אבל זה לא פתרון. רציתי את העצה שלכם בלי טיפול כי אין לי ברירה בגלל המשפחה איך להסיח את דעתי מהמחשבות על הטראומה שעברתי בעבר איך בכלל להסיח את דעתי לבד איך להתמודד לבד למרות שאני יודעת שאתם בטח חושבים שאני צריכה טיפול אבל אין לי ברירה אלא לא ללכת לטיפול יש לי בעיה גדולה עם זה. אני צריכה להתמודד עם זה לבד. האם יש אלטרנטיבה אחרת חוץ מטיפולים כאלה? אשמח לטיפ איך להסיח את דעתי לבד איך להתמודד לבד עם עצמי כי יש לי בעיה משפחתית מאוד גדולה בקשר לזה ואין לי עם מי לדבר חוץ מהחברה הזאת. ובכלל איך להסיח את עצמי מהחרדות? אני מודה לכם מכל הלב אשמח עם תקלו עלי

תשובה: פוסט טראומה מהעבר בעקבות אשפוז שעברתי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 10/12/2019 20:52:17

שלום חן.

לא ברורה לי התנגדותה של סביבתך לפנייה לטיפול, כך שאני מרגישה שהיכולת שלי להשיב באופן מעמיק מוגבלת. בכל מקרה, אני מבינה מדברייך שאת מחפשת פתרונות חלופיים להשגת הקלה נפשית, אך לצערי אני לא בטוחה שיש דרך להעביר באמצעות "טיפ" חוויות טראומטיות וקשיים מהסוג שאת מתארת. נשמע לי שבשלב ראשון כדאי להתמקד במספר היבטים. ראשית, הרחבת מעגל התמיכה שלך דרך פורומים של אנשים המתמודדים עם קשיים רגשיים (למשל באתר כמוני), שנית הרחבת התפקוד- ניסיון למלא את חייך בפעילויות מהנות (ספורט, חוגים, למידה, התנדבות) ולבסוף- רכישת טכניקות הרגעה וויסות עצמיים כמו טכניקות מיינדפולנס ונשימות אשר יסייעו לך ברגעים קשים. ניתן ללמוד טכניקות אלו באמצעות קורסים אינטרנטיים, ספרי עזרה עצמית ועוד.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

איריס אברמן

איריס אברמן

ראשון לציון
פז חיט

פז חיט

כפר סבא
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
ד"ר עדן וייס שדה