תפריט נגישות

פורום פסיכולוגיה

 • נכתב ע"י דן ב - 25/11/2019 15:04:58

  הי.
  מה אני יכול לעשות בזמן התקף חרדה כדי להקל? זה לא קורה הרבה, אבל כשזה כן קורה אני מרגיש משותק ולא מצליח להוציא את עצמי מזה.
  יש איזושהי תרפיה עצמית שאני יכול לעשות כדי לצאת מהתקף החרדה?

  תשובה: מה אני צריך לעשות במקרה של התקף חרדה?
  נכתב ע"י יעל ימיני ב - 25/11/2019 20:34:13

  שלום דן,


  תוכל לקרוא פה עוד על התקפי חרדה, על אופני הטיפול וכן על דרכים להתמודדות. למרות הרצון (החיובי) לעזור לעצמך, לא כדאי להחליף עזרה מקצועית בעזרה עצמית, שכן התקפי חרדה הינם יחסית קלים לטיפול, וככל שהפניה לטיפול נעישת מוקדם יותר כך גדלים סיכויי ההצלחה. 


  חשוב לציין שמה שאתה חווה נפוץ ביותר. לצערי אין פתרון קסם להתמודדות עם התקף חרדה, אך אני יכולה להמליץ לך לנסות שלא להיבהל מהמצב הנוכחי ולנסות ככל הניתן להתייחס לחרדה כגל שבא ולאחר מכן חולף. אין טעם לנסות להילחם במצב, שכן זה רק יחמיר אותו. חרדה לא נשארת לנצח... בסוף היא חולפת. כמו כן, כדאי להמשיך בפעילויות חיוביות (ספורט, עבודה, יציאה עם חברים או כל דבר אחר שעושה לך טוב) ולהשתדל שלא להימנע מפעילויות שעושות לך טוב, למרות שאני בטוחה שזה יותר קשה בזמן חרדה. בלינק שצרפתי יש עוד הצעות להתמודדות עם חרדה. 


  יש לציין שטיפול שנמצא יעיל בנושא של חרדה הינו טיפול מסוג קוגניטיבי התנהגותי והינו יחסית קצר טווח. אני ממליצה לך לפנות לקבלת עזרה מקצועית בהקדם. 


  בהצלחה,


  יעל 

אנשי מקצוע ומכונים