תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רוחמה ב - 20/11/2019 20:48:29

שלום,
    אני שוקלת להתחיל טיפול אחר, שיטה אחרת, משהו שיוצא את הדברים הלא טובים מהחיים שלי.

אני בטיפול כבר כמה חודשים ויש שיפור ודברים קורים אבל לא מספיק ויש שם גם בעיה של הטרדה מינית במשפחה והכל קורה וחרדה ושיט כאלו. אין לי כוח להמשיך את זה. באלי משהו מהיר כמו קיצור דרך.. הפסיכולוגית שלי אומרת שאין קיצורי דרך ולנפש יש את הזמן שלה וכל מיני דברים כאלו ואין לי סבלנות, האם יש טיפולים אחרים שיותר ממולצים מאשר סתם טיפול פסיכולוגי?

תשובה: טיפול אחר, בת 24
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 21/11/2019 15:15:04

שלום רוחמה,

טיפול נפשי הוא תהליך שבהחלט דורש סבלנות, ולעתים קרובות מפגיש עם קושי ואף ״מציף״ רגשות שונים. לעתים קרובות קורה שלוקח זמן לחוות הטבה ממשית, שכן כמו שאמרה הפסיכולוגית שלך ובצדק, לנפש לוקח זמן לעבד את הדברים. הזכרת הטרדה מינית במשפחה, זה בפני עצמו נושא מורכב ביותר, שלהתמודד איתו צריך זמן. הרצון שלך ל״קיצור דרך״ הוא מאוד מובן וטבעי, שכן את סובלת ורוצה להרגיש הקלה. לצד זאת, אני לא בטוחה ש״הקלה״ לטווח הקצר תוביל להטבה משמעותית בטווח הארוך. לכן, לפעמים כדאי לקחת נשימה עמוקה ולאזור סבלנות, בכדי שהתהליך יהיה מעמיק ומשמעותי מספיק כך שיוכל לייצר הטבה משמעותית ואמיתית שמגיעה מבפנים. ניתן לדמות זאת לפלסטר על פצע מזוהם. הפלסטר יסתיר את הפצע, אך לא יטפל בזיהום שנוצר. בכדי להחלים באמת, יש צורך לטפל בזיהום, וזה עלול לכאוב. אני מקווה שתוכלי להצליח לשאת את התסכול שמייצר המפגש הנוכחי עם כאב, ושעם הזמן תחווי הקלה אמיתית, שתגיע כתוצאה מתהליך משמעותי.

בהצלחה,

יעל 

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
עדנה מן

עדנה מן

מודיעין-מכבים-רעות
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו