תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רינת ב - 05/10/2019 07:11:27

אני זקוקה לעזרה דחופה. אני לא בטיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי יש לי אבא חולה בדמנציה קשה אתמול הוא התחיל לאבד את הזיכרון המשמעותי קשה לי לחזור לטיפול כי עברתי בעבר טראומה בטיפולים ואני רוצה לעזור לעצמי בינתיים לבד. אני נמצאת בתקופה של משבר אני יודעת שבסופו של דבר אתחזק לבד אבל אשמח ואני מתחננת ומבקשת שתתנו לי עצה איך לעבור את המשבר שנקלעתי אליו בגלל אבא שלי אבא שלי לא מזהה אותי ואת אימא שלי ונכנסתי לסוג של חרדה אני בוכה הרבה אני בסך הכל רוצה עצה איך להתחזק כי בסך הכל אני ברגיל יודעת לעזור לעצמי ולצאת ממשברים לבד אבל קשה לי לראות את אבא שלי במצב כזה אני מאוד אשמח וממש מבקשת שתעזרו לי בעצה זה דחוף לי איך להתמודד עם המשבר שאני נמצאת בו אני תמיד אומרת לעצמי אני אתמודד וחייבת להיות חזקה אבל לפעמים תוקף אותי בכי איום אימא שלי בוכה כל הזמן אני באמת למרות המשבר מנסה להראות לאימא שלי שאני חזקה אני מנסה לעודד את עצמי אבל לפעמים אני פשוט לא יכולה יושבת ובוכה רק אחר כך יש לי הקלה קטנה אני רוצה להתחזק לבד ולצאת מהמשבר שנקלעתי אליו קשה לי לראות את אבא שלי מאבד את הזכרון אפילו עם תתנו לי עצה איך לעזור לעצמי בעזרת ספרים או דרך האינטרנט כמו אתר מסוים אני ממש אודה לכם שוב אני ממש מפחדת ולא רוצה ללכת לטיפול כרגע עם אני אראה בעתיד שזה יחמיר אז אשקול טיפול אבל אני ממש מתחננת אני במצוקה נפשית למרות שוב שבתוך תוכי אני מנסה לחזק את עצמי למרות הבכי והקושי אבל לפחות עצה קטנה איך להקל על עצמי שארגיש יותר טוב לבד. אני ממש מודה לכם אני ממש מבקשת תנו לי עצה אפילו להפנות אותי לאתר או ספרים שאני יכולה לקרוא כדי להתחזק שוב עם המצב שלי יחמיר ממש אשקול לדבר עם הרופאת משפחה וללכת לטיפול בינתיים אני רוצה להתחזק ולטפל בעצמי לבד. אני ממש מודה לכם מקווה שתסכימו לקבל את מה שכתבתי ללא טיפול כרגע אני מחפשת להתחזק לבד. אני מודה לכם ומאחלת לכם שבת שלום וגמר חתימה טובה

תשובה: אבא שלי חולה בדמנציה
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 05/10/2019 15:14:58

שלום רינת,

התמודדות עם מחלה של בן משפחה, ובייחוד דמנציה, יכולה לייצר מתח נפשי משמעותי ומצוקתך מאוד מובנת. לצערי אין לי ״עצה״ ספציפית לתת לך, שכן איני מכירה אותך ואת המקרה יותר לעומק. באופן כללי, ניתן לחפש קבוצות תמיכה לאנשים שהוריהם מתמודדים עם דמנציה, מידע באינטרנט על דמנציה ולחפש ספרים דרך האינטרנט בנושא (אין לי המלצה ספציפית). ידוע לי שקיים מידע רב ברשת על התמודדות עם דמנציה. באופן כללי, מלבד ההתעסקות באבא, הייתי ממליצה לך לדאוג לפעילויות מהנות וחיוביות עבורך בכדי להימנע מהישאבות טוטאלית לתוך העיסוק במחלה של אבא. 

בהצלחה,

יעל 

תוכלי לקרוא עוד על דמנציה כאן

אנשי מקצוע ומכונים

עדנה מן

עדנה מן

מודיעין-מכבים-רעות
שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
טל משולם

טל משולם