תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ניק ב - 31/08/2019 16:01:34

היי,

אני מודעת לעניין שאני אוהבת לאכול אוכל אך יותר מזה אני אוהבת לאכול שטויות כגון שוקולד, ברמה שאני יכולה לוותר על אוכל בשביל לאכול שוקולד.
    העניין הוא שכשאני אוכלת שוקולד, או כי בא לי מתוק או כי סתם יש לי דברים טעימים מול העיניים, אני יכולה לאכול עד שאני מקבלת בחילה ולא להפסיק לפני.
    לאחר תחושת הבחילה והמלאות אני מרגישה רע עם עצמי ונגעלת מעצמי על כך שלא יכולתי להפסיק אחרי שטעמתי קצת.

הרבה פעמים אני מנסה להימנע מלאכול שוקולד או דברים מתוקים מהפחד שאני לא אצליח להפסיק לפני שאגיע לתחושת הבחילה והחרטה. בנוסף, מתוך ידע על הפרעות אכילה- מציינת שאין לי התנהגות מפצה לאחר מכן, פשוט לא מפסיקה לקטר בפני אחרים על כך ולעיתים ממש בוכה כי אני נגעלת מעצמי.

מציינת שאובחנתי עם קשב וריכוז, בת 28.

תשובה: בדיקה עצמית - האם יש לי הפרעת אכילה?
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 01/09/2019 21:45:47

שלום ניק. 

בין אם מדובר בהפרעת אכילה "לפי הספר" ובין אם לא, נשמע מדברייך שהעיסוק באוכל גורם לך אי נוחות משמעותית  ומלווה בתחושה של חוסר שליטה ובמובן זה- נשמע שכדאי לקבל עזרה מקצועית שתסייע לך גם להשיג שליטה טובה יותר בהרגלי האכילה אך גם- ובעיקר- להבין מה עומד בבסיס הקושי ולהתמודד עם גורמי העומק. במקרים רבים, עיבוד והתמודדות באמצעות טיפול מביאים לשינוי משמעותי ויציב בתחום הרגלי האכילה לצד שינוי בהיבטים רחבים יותר כדימוי עצמי, קשרים חברתיים ועוד. 

ליטל

תוכלי לקבל כאן רשימה של אנשי מקצוע שמתמחים בהפרעות אכילה

אנשי מקצוע ומכונים

איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
חלי גאדג'

חלי גאדג'

חולון
עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו