תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ר ב - 26/08/2019 17:41:09

שלום רב,

אני בת 39 רווקה.
    הבעיה שלי זה מערכת היחסים עם אבי.
    אחת לכמה זמן ללא שום סיבה הגיונית, זה יכול קרוה תוך כדי שיח רגיל על נושא מסוים, בלי לשים לב אם אחשוב אחרת ממנו למרות שמביע זו בצורה מכובדת, הוא משום מה לוקח זאת אישית (כשמדובר בנושא כללי ביותר) ולא מתייחס אלי לתקופה, לא עונה לשלום , בוקר טוב וכד'.. כלום כאלו אני אויר.

אין לי מושג למה זה כך כלפי ולא כלפי האחים האחרים שלי, זה פוגע מאוד.

אני יודעת שהשיחה מצידי הייתה בגבולות הסביר כי מי שגם נוכח בניסבות אלה לא מבין את תגובתו.

מה ניתן לעשות אין דבר שפוגע בי יותר מזה.

תשובה: הורה מתעלם
    נכתב ע"י שרון זיו ביימן ב - 27/08/2019 06:59:09

שלום רב,

אני מבינה את הכאב והמצוקה שאת מרגישה. קשה מאד שאדם שקרוב לנו נוהג בצורה שמכאיבה ופוגעת בנו ואיננו מבינים למה. 

כמובן, איני יכולה ללא היכרות מעמיקה להבין מדוע הוא מתנהג כך. יכולות להיות סיבות רבות ולא ברור אם הוא מודע למצב. 

כמובן, שטיפול פסיכולוגי יכול לסייע ללבן את המצב, לנסות להבין את מקורותיו, את הסיבות, לייצר הבנה מדוע זה קורה ולגבש דרכי פעולה על בסיס הבנות אלו. אם תרצי סיוע בבחירת טיפול מתאים כתבי לנו. 

אוכל גם לתת רעיון לדרך פעולה, אך אני מדגישה כי הוא ניתן באופן כללי ובלי היכרות מעמיקה ולכן יש להשתמש בו רק אם מתאים. יש באפשרותך גם לכתוב לו מכתב לתאר מה מפריע לך וכיצד את מרגישה וכמה אכפת לך ממנ ומאיך הוא מתייחס אלייך ולבקש שתדברו על זה או להבין מדוע זה קורה. אני מציעה עיצה זו בזהירות כיוון שיתכן וזה יוביל לשינוי וזהירות, אבל בהחלט יתכן שהוא לא יגיב וצריך להיות מוכנים לכך או שתגובתו לא תהיה נעימה ולכן מומלץ לעשות מעשה כזה בתמיכה של ובביך או של טיפול. 

טוב ששתפת

בברכה, שרון 

תוכלי לקבל כאן רשימת אנשי מקצוע להתייעצות וטיפול

אנשי מקצוע ומכונים

איריס אברמן

איריס אברמן

ראשון לציון
חלי גאדג'

חלי גאדג'

חולון
חגית בר

חגית בר