תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י בן ב - 26/08/2019 11:02:36

שלום, קצת רקע: אני חי עם בת זוג כבר קרוב ל-4 שנים, אנחנו בני 30+, לא נשואים וללא ילדים, ממרכז הארץ.
    היא סובלת מפוסט טראומה מורכבת, בנוסף שנינו גם סובלים מחרדה חברתית.

בתקופה האחרונה אני שם לב כשכל פעם שאנחנו רבים על משהו בין אם הוא גדול או קטן אני מרגיש שממש נשבר לי מהכל.
    יש גם לא מעט סיטואציות שלא קשורות בכלל לריבים (יכול להיות ברמת הויכוח או סתם משהו שמזכיר לה דברים מהעבר) ולא משנה כמה הן קטנות או מטופשות לפעמים הן גורמות אצלה לטריגרים של הפוסט טראומה וזה גורם לה לבכות, וברגע כשאני רואה את זה קורה זה גומר אותי וגורם לי ללכת לחדר אחר ולהיות לבד עם עצמי כי אני כבר מרגיש שאני לא מסוגל להתמודד עם זה.

הגעתי למצב שאני מרגיש שאני כבר לא מסוגל להכיל את כל זה, שזה גדול עלי.
    עשיתי איתה שיחה והבהרתי את העמדה שלי והסברתי שאם אנחנו רוצים שהקשר הזה יצליח הוא לא יכול להמשיך ככה ושמשהו חייב להשתנות.

היא הציעה שננסה טיפול זוגי עם *דגש* על מטפלת שמנוסה גם בפוסט טראומה, היא מעדיפה מטפלת ולא מטפל אגב.
    הסיבה העיקרית שפתחתי את הנושא היא בשביל לקבל מכם המלצות על מטפלים כאלה, שהם גם מטפלים בזוגות וגם עם ניסיון בפוסט טראומה, ובנוסף אולי גם עצות להתמודדות.

תודה.

(שלחתי את הנושא כבר פעם אחת ולא ראיתי שהתפרסם, מקווה שלא יפרסם בטעות פעמיים)

תשובה: טיפול זוגי עם פוסט טראומה
    נכתב ע"י שרון זיו ביימן ב - 27/08/2019 06:52:58

שלום בן,

יש מטפלים זוגיים המתמחים בפוסט טראומה. אני חושבת שאתה צודק ואתם צריכים לפנות למישהו שמתמחה בנושא.

מציעה לך לכתוב אימיל לרון נסים  [email protected] פסיכולוג קליני ומטפל זוי ומשפחתי המתמחה בפוסט טראומה. רון נמצא לתקפוה בחול ולא יוכל לטפל. אבל הוא מכיר מטפלים רבים המתמחים בפוסט טראומה ויוכל להמליץ. כתוב לי שאני בקשתי שימליץ לך.

במרכז לוטם באיכילוב לטיפול בטראומה מציעים טיפולים מסוג זה. 

רון יוכל להציע כתובות נוספות

בברכה, שרון

תוכלי גם לקבל כאן רשימת מטפלים זוגיים המתמחים בפוסט טראומה

אנשי מקצוע ומכונים

אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד
ליאת טייר

ליאת טייר