תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אפ ב - 23/08/2019 10:09:17

בתקופה האחרונה משהו מהעבר התחיל להציק לי, אחרי ששומעים רבות על מי טו, משהו בזכרון מהעבר התחיל לצוף ואני מנסה לשחזר. אמנם זה קרה לפני 30 שנה כשהייתי בגיל 27 אבל פתאום צף אצלי בתקופה האחרונה. בוקר אחד אמי מנסה להעיר אותי לעבודה, דבר שלא קרה לי אף פעם, תמיד הייתי מתעוררת מוקדם לבד, אבל באותו בוקר משהו מוזר היה, היא התעקשה שאני אתקלח ושאלה אם אני רוצה שאלך לרופא להבדק, אבל שמעתי את אבי אומר לה אל תגידי. היה משהו מוזר כשהתקלחתי באותו בוקר, בקושי התעוררתי, כשהתקלחתי היה כאילו זרעים על צד הבטן שלי, כאילו מישהו ניסה לאנוס משהו לא ברור, אבל הייתי בסוף המחזור שלי, הייתי רגועה. כמו כן ראיתי שדלת חדרו של אחי סגורה,לפעמים סגור לפעמים פתוח, אבל הפעם דלת היתה סגורה ולא ידעתי אם הוא בבית או לא. כשחזרתי מהעבודה בערב היא אמר לאחי יפה ככה? כלומר זה לא בסדר. יום לפני כן או כמה ימים לפני אחי אמר שיכין לי לשתות שתיה תה, למיטב זכרוני היה לו בקבוק קטן שטפטף, לא זכור בדיוק. אני לא יודעת אם כדאי לפתוח את העניין. הורי לצערי נפטרו. אנחנו שני אחים במשפחה אני ואחי. בילדות היחסים שלי ושל אחי לא היו יחסים טובים. היחסים ביני לבין אחי בסדר היום. אין לי משפחה משלי. המה אתה הייתה ממליץ לעשות ? המייל שלי [email protected]

תשובה: זיכרון מהילדות
    נכתב ע"י שרון זיו ביימן ב - 23/08/2019 12:01:52

שלום אפ,

זכרונות מהסוג שאת מתארת הם מציפים וקשים. אנו מתייחסים אליהם בצינות רבה במישור המקצועי. 

זהו נושא מורכב מאד, להבין מה קרה ואיך זה השפיע ומשפיע, תוך כדי התייחסות ליחסים עם אחיך שהוא בן המשפחה המרכזי שלך היום. 

אני מציעה לפנות לטיפול לצורך בירור והערכה איך להבין את הזכרונות ומה ניתן וברצונך לעשות לגביהם. 

בכל הערים בארץ ישנם מרכזים העוסקים בעזרה לאנשים ונשים שחוששים שעברו הטרדה מינית או שהיו גילויי מיניות במשפחה. במרכזים אלו, מרכזים לטיפול בנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, יודעים איך לעזור ולסייע במצבים אלו ולהקל על החלטות מה לעשות. תוכלי גם לחפש במאגר אנשי המקצוע שלנו מטפלים המתמחים בטיפול בטראומה מינית.

ללכת למטפלת או מטפל שמתמחים בטראומה מינית אין פירושו שבודאות עברת טראומה מינית, אלא שאנשי מקצוע אלו יכולים לסייע לברר מה משמעות הזכרונות, איך להבין אותם, מה לעשות לגביהם. יש להם כלים לכך. 

אם תרצי עזרה ספציפית יותר בהפניה תוכלי לפנות אליי לאימייל האישי ואנסה לסייע לך [email protected]

בברכה, שרון 

תוכלי לקבל כאן רשימת אנשי מקצוע שמטפלים בתחום פגיעה מינית

אנשי מקצוע ומכונים

עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
טל יהודה

טל יהודה

רעננה
עמירה איתיאל

עמירה איתיאל

תל אביב - יפו