תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י יובל ב - 23/06/2019 19:06:01

שלום, הנני סטודנט לפסיכולוגיה וניהול, ומעוניין בהמשך הדרך (הארוכה אובר..) להיות גם כן מטפל. בשנה האחרונה אני מתנדב במקום שמאפשר לי לקחת חלק אקטיבי בטיפול, ואני מרגיש שיש לי כל מיני סוגיות שקשורות להפרעת הקשב וריכוז שעלולות להוות בעיה. רציתי לדעת (מקווה שזה מקום נכון) אם ידועה השפעה שלילית של הפרעות קשב על יכולת הטיפול של המטפל, והאם יש הכרח בכדורים כדי להתמודד עם התופעות? יש בי את האמונה שאני אהיה מטפל מצוין גם בלי שימוש בכדורים שכאלו, אבל מצד שני את הפחד שהמגבלה הזאת יכולה להוות מכשול אמיתי בתפקוד המקצועי.
    אשמח לשמוע דעתכם בעניין :)

תשובה: מטפל עם הפרעת קשב וריכוז
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 23/06/2019 20:18:18

שלום יובל.
    לא ידוע לי על השפעות מוכחות של הפרעת קשב על היכולת הטיפולית אך באופן כללי, חלק מהתהליך ההכשרה של מטפלים (ומתהליך הקבלה לתואר השני בפסיכולוגיה) כולל חידוד של מודעות המטפל למגבלותיו האישיות ועיבוד של האופן בו הן משפיעות על תפקודו כמטפל. במובן זה, שאלה משמעותית יותר מ"כיצד משפיעה הפרעת קשב על מטפלים" היא כיצד משפיעה עליך הפרעת הקשב שלך, איך אתה חווה אותה ואיך אתה מתמודד עם המגבלות/קשיים שהיא יוצרת. אני נוטה להאמין שעיבוד מעמיק של הנושא עבורך יהפוך את הפרעת הקשב להיבט שאינו מונע ממך לטפל.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה

קרית אונו
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
שנהב שטיין