תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י א ב - 30/05/2019 20:39:17

שלום,

עברנו לאחרונה בדיקות וטיפול פוריות ומי שמכיר זאת לצערי הרב זהו דבר איננו נעים כלל פיזית לאישתי ובעיקר נפשית לשנינו...
    אך הדבר שגרם לנו לחרדות הוא בדיקות על ידי רופא גבר (אנחנו דתיים אז תנסו להבין) לכן עשינו הכל שתהיה רופאה וכו' אך נכחו בחדר גם גברים בכל מיני סיטואציות (רופא מרדים וסניטר)
    מאז אנחנו בחרדה שראו/נגעו או לא יודע מה...
    לא מסוגלים לצאת מה"סרט" הזה אבל ממש כבר לא יודעים מה לעשות...
    חרדות, לחץ ביומיום, נידודי שינה עד סיוטים כמעט שמפריע בתפקוד היומי.
    תמיד החשש שניצטרך להיבדק ע"י רופא או בלידה וכו' ואף גורם לא יכול להתחייב שדבר כזה לא יקרא ואנו חרדים על כך נורא
    בקיצור אין לנו מושג איך לצאת מזה.
    נישמח לעצות או קו מחשבה מסויים ספציפית לזה הנושא.
    תודה רבה

תשובה: חרדה מרופאים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 01/06/2019 15:51:40

שלום א.
    טיפולי פוריות הם אכן גורם לחץ משמעותי הן ברמה הפרטית והן ברמה הזוגית, ובמיוחד כאשר מעורבות פעולות חודרניות וחושפניות. עם זאת, לאור פנייתך לכאן והסבל הרב שאתה מתאר נשמע לי מדבריך שאתה/אשתך/שניכם מגיבים בעוצמות חרדה גבוהות במיוחד לסיטואציה, ואולי אף "מתעלים" חלק מהחרדה וחווית חוסר הודאות וחוסר השליטה לנושא של החשיפה בפני גבר זר.
    לאור זאת, אני חושבת שכדאי לפנות לייעוץ אצל מטפלת אשר מתמחה בתחום טיפולי הפוריות. אני מאמינה שבמפגש הטיפולי אפשר יהיה להתמקד בחוויתו של כל אחד מכם את נושא הפוריות ובאופן בו אתם מתמודדים עמה כזוג, וכך להרגיע את החרדה ואת עוצמות הסבל. בינתיים, חשוב לזכור שלפעמים לנפש קל יותר להיתפס לנושא קונקרטי (האפשרות שרופא ראה/נגע) במקום להתמודד עם חוסר השליטה וחוסר הודאות (הקיימים סביב נושא הפריון).

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

יובל קורן

יובל קורן

חיפה
אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
טל משולם