תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י הדסה ב - 06/05/2019 17:32:21

היי ליטל, אשמח לעזרתך. אני הכרתי בחור נחמד שסיפר לי שבמהלך הצבא היה במעמסה רגשית וזה הוביל אותו להתקפי חרדה פעמיים ולאשפוז. מאז טוען שמתפקד רגיל ועובד גם בצורה מסודרת באבטחה 7 שנים באבטחה.
    הבחור טוען שהיה כתוב לו בצבא נפשי- אובדני.. ולא פירט לי.. אני מצד אחד מפתחת רגש כלפיו..מצד שני מפחדת שיש בעיה נפשית או שתתעורר בעיה נפשית.
    מצד אחר אני אומרת לעצמי איך יכול להיות שהיו מעסיקים בחור עם בעיות נפשיות ועוד הוא מחזיק נשק ומאבטח בית ספר.. אשמח שתנסי לעשות לי סדר בדברים..על מה עלי להתמקד ולשאול אותו

תשובה: זוגיות ונטייה לבעיה נפשית
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 06/05/2019 19:26:04

שלום הדסה.
    תקופת הצבא היא תקופה רגישה מאוד, ולא מעט אנשים חווים במהלכה משבר. אמנם רובם לא מגיעים למצב קיצוני עד כדי אשפוז, אבל ישנם גם רבים וטובים שהגיעו לכך, השתקמו ומנהלים חיים נורמטיביים לגמרי- מהלך שנשמע סביר לאור התפקוד והעבודה המסודרת של בן זוגך החדש. במובן זה, אני חושבת שלא כדאי להתמקד בעבר אלא דווקא בהווה: לתת לעצמך להרגיש האם הוא יציב, תקשורתי, יוצר קשר קרוב, אמין וכל תכונה אותה היית מבקשת לעצמך בבן זוג, בלי קשר לעברו. אני מאמינה שאם יש קושי נפשי משמעותי הוא יבוא לידי ביטוי בהווה הזוגי, כך שחקירת העבר אינה הכרחית.
    במילים אחרות, הייתי מתמקדת בבדיקה שהקשר אכן טוב ונכון לך, ולא מעבר לכך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
איתי רוזנפלד