תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אליה ב - 27/10/2018 17:19:54

היי,
    אני מרגישה שאני מזוכיסטית!
    כל היום רק ״מגלגלת״ בראש את כל התרחישים והדברים הרעים שקרו לי ויראו לי בעתיד, כל מקרה רע שקרה לי במהלך החיים, כל תרחיש שיקרה ויחזור על עצמו. כל התקף חרדה, כל פגיעה שלי באחר, הרצון לפגוע בעצמי (שמתחזק כל שנייה שחולפת)!
    אני משחזרת את הכל!! חייה כל שנייה מחדש, גל עצום של רגשות שליליים מציפים אותי עד שנגמרים לי הכוחות.
    למה זה קורה לי??
    למה אני עושה את זה לעצמי???
    אני יודעת שזה מחשבות, ואני באמת מנסה להעלים אותן! אבל הן חזקות ממני.
    אני עייפה מתחושת הרדיפה של העבר,
    ההתנגדות למחשבות האלה גובה מחיר עצום.
    אני כל הזמן עייפה, חסרת מוטיבציה כמובן, איך זה הגיוני שתהיה לי מוטיבציה אם כל מה שאני מרגישה הוא שלילי, שחור, ואפל.
    אני בקושי קמה בבוקר, לא מוצאת את הכוחות לצאת ולהכיר אנשים (למה? אני גם ככה אפגע בהם או שהם יפגעו בי), אני רק רוצה לכבות את ״האור״ הגדול ולהישכח.
    קשה לי להתנגד, השליליות של העבר רודפת אותי- אני רואה, שומעת ומרגישה אותה מחזקת את האחיזה שלה בגרון שלי. אין לי אוויר! אולי זה הזמן שלי לשחרר, לוותר, לתת להן לנצח.
    זה לא מרגיש שווה את המאמץ...

תשובה: מזוכיזם
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 28/10/2018 17:01:21

שלום אליה.
    אני שמחה שבחרת בכותרת "מזוכיזם" כי מה שאכן עולה מהדברים שאת כותבת, מעבר לאירועים והקשיים השונים, הוא התחושה החזקה של מתקפה ושנאה כלפי עצמך. במרבית המקרים, דפוס "יחסים" כזה של אדם בינו לבין עצמו מתפתח על רקע של אירועי ויחסי עבר משמעותיים אשר התאפיינו בהיעדר קבלה ופגיעה מסוג כזה או אחר. דפוס זה מופנם והופך לחלק מהאדם עצמו וכפי שאת עצמך מתארת- עשוי להביא לקשיים וסבל משמעותיים. לאור זאת, אני ממליצה לך לפנות לטיפול פסיכולוגי בו אפשר יהיה להבין יותר לעומק את מקור קשייך, לשנות את הדפוסים ההרסניים ולייצר יותר חמלה ושקט פנימי.
    יתכן וכרגע את מרגיש שזה בלתי אפשרי או שלא מגיע לך, אבל אני מאמינה שטיפול יכול לשנות ולרכך את זווית הראייה המכאיבה כל כך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה

קרית אונו
לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
נועה ארנטל