תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רינת ב - 18/08/2018 06:47:16

שלום שמי רינת גרה בשרון יש לי שני אחים נשואים אני בת 49 ללא ילדים ללא חברים הרבה שנים גרה בבית אבא שלי חלה באלצהיימר קשה אימא שלי במשבר נפשי מאוד לא טוב היא לא רוצה עזרה מצד אחד אני הייתי המון שנים במסגרות פסיכיאטריות ופסיכולוגיות שיקומים עברתי גהנום לא עשה לי טוב לכן גם חזרתי לגור אצל ההורים כבר הרבה שנים כיום אחרי שאבא שלי חלה ואין לי קשר עם דודים או קרובי משפחה האחים שלי הסבירו לי שהם לא יכולים לעזור לי אחרי כל המקרה עם אבא שלי ביקשתי מאימא שלי שתעזור לי היא גם אמרה שהיא לא יכולה לעזור לי הלכתי לרופאת משפחה ניסיתי את העזרה שלה ביקשתי פסיכיאטר בקופת חולים לא דרך בית חולים פסיכיאטרי כי אני לא רוצה להגיע לזה עוד פעם אני מפחדת מאשפוזים דיורים מוגנים שיקומים אני עברתי את זה אני יודעת על מה אני מדברת ומצד שני אין לי ממש עזרה ממקור אחר הציעו לי ללכת למשרד הרווחה אבל אני מפחדת כי הם יכולים עוד פעם לשים אותי במסגרת הזאת ואני מפחדת עוד פעם לעבור את כל מה שעברתי שביקשתי מהמשפחה עזרה אחרת גם הם מתנגדים בעצמם שאחזור למסגרת הזאת ומצד שני אני כן רוצה עזרה בצורה אחרת אימא שלי לא רוצה שאני יעזוב את הרופאת משפחה אבל שאמרתי לה שאני רוצה אז היא צרחה עלי שלא יעיז לעזוב אותה כי היא רופאה טובה רציתי לעזוב אותה רק בגלל שהרופאה חוץ מבית חולים פסיכיאטרי לא רצתה לעזור לי בדרך אחרת ההורים שלי מחזיקים לי את הכסף אין עלי כסף קשה לי להתמודד עם עצמי לבד ועוד בגיל שלי אין לי מייל ופייסבוק כי אני לא יודעת איך לעשות והמשפחה לא מוכנה לעשות לי הם ממש מפחדים שאכתוב לאיזה משרד הבריאות או משהו כזה למרות שגם אני מפחדת ולא רוצה אבל מצד שני אני ממש בודדה אין לי עם מי לדבר אני פוחדת פחד מוות ללכת לטיפול פסיכיאטרי או פסיכולוגי יש לי חרדות נוראיות מזה אחרי מה שעברתי הרבה שנים אני מחזיקה את עצמי בכוח לא ללכת מחרדות מהם אין שום תמיכה שום עזרה לא מהאחים שלי לא מאימא שלי כי היא אמרה שהיא לא יכולה לעזור לי כרגע אין לי למי לפנות חוץ מהרופאת משפחה שההצעה היחידה שלה לשלוח אותי לטיפול פסיכיאטרי אני יושבת בבית בחרדות ודיכאונות אין לי עבודה אין לי כסף לא חברים שיעזרו לי אין לי עם מי לדבר בטלפון אני יושבת ובוכה בבית ולאף אחד לא אכפת אפילו הלכתי לרופאת משפחה ובכיתי והיא אמרה לי שחוץ מזה היא לא יכולה לעזור לי אין לי כסף על עצמי וההורים שלי מחזיקים לי את הכסף שוב אני מפחדת פחד מוות מטיפולים גם פסיכולוגים גם אין לי כסף לזה אפילו ללכת לבית חולים פסיכיאטרי ולבקש טיפול פסיכולוגי אני ממש מפחדת כלום אין לי עם מי לדבר אין לי כלום אני רק יושבת לבד בבית עם דפיקות לב נוראיות בוכה בלי סוף אין לי שום עבודה אני כן מקבלת ביטוח לאומי אבל ההורים שלי אחראים לזה הכסף לא אצלי והם לא נותנים לי להיות עצמאית אין לי אף בן אדם אבל אף בן אדם לדבר איתו אני במצוקה רגשית גם ניסיתי לדבר עם ע"רן אבל הם לא ייעצו לי בכלום אני מפחדת ללכת למשרד הרווחה כי אני לא רוצה עוד פעם לעבור סיוט וישלחו אותי לדיורים מוגנים בתי חולים פסיכיאטרים אני עברתי שם חבל על הזמן ואני מפחדת מזה בצורה מאוד גדולה אני לא רוצה לעבור גיהנום על גיהנום כמו שאומרים האחים שלי הבטיחו לי שאני לא יחזור למסגרות האלה יותר ואשאר בבית כל החיים אבל חוץ מזה הם אמרו שהם לא יכולים לעזור לי יש להם משפחות משלהם ממש אין לי עם מי לדבר בכלל ואני יושבת עם דפיקות לב חרדות עם חנק בגרון אין מי שיעזור לי בדרך אחרת מה עושים במצב כזה? בבקשה אשמח לעצה ולעזרה ממך מה לעשות במצב הקשה שאני נמצאת בו? אני ממש מודה לך על התמיכה שבת נפלאה

אנשי מקצוע ומכונים

נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
איריס אברמן

איריס אברמן

ראשון לציון
יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן