תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אלנה ב - 07/04/2018 23:47:46

היי, בתי בת ה17 הכירה בחור שגדול ממנה ב9 שנים.
    והם היו בקשר ידידותי עד כה למרות שניסיתי לעצור את זה היא נמצאת בחוג מסויים שבו הם נפגשים לעתים
    הקשר המשיך להתהדק, וכרגע הקשר עלה שלב ברגשות והם רוצים להיות יחד. כמובן שאני חושבת שהיא עדיין קטנה ולא בשלה
    בעלי עדיין לא יודע מכל הסיפור אך ברור לי שכאשר יוודע לו הוא יקבל את זה בצורה רעה...
    אוסיף שהבת שלי לא משתפת אותי בכל דבר ובנושא הזה ניסתה להיפתח ולשתף אותי בסודותיה.. אני לא באמת יודעת איך לפעול והאם בכלל.. אם לאסור עליה את הקשר, האם לפנות אליו בלא ידיעתה? אשמח לקבל עצה מעשית שתוכל לעזור לי לפני שיהיה מאוחר מדיי , תודה

תשובה: בת 17 עם בן 26 ...
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 09/04/2018 07:52:31

שלום אלנה.
    אני מבינה את הדאגה שלך, ואכן מדובר בפער גילאים מטריד ולא מתאים. קודם כל, אני מציעה לשתף ישירות את ביתך בדאגה ולומר באופן גלוי שכהורים, תפקידכם לשמור עליה מקשרים שעשויים שעשויים לפגוע בה. חשוב לכבד את רגשותיה ולתת מקום לכאב, לאכזבה ולכעס שבוודאי יתעוררו סביב האיסור אך בו זמנית להדגיש שלא תאפשרו קשר מסוג זה. ייתכן שביתך תביע נכונות לכבד את האיסור ובכך הנושא יסתיים. במידה ולא, אני מציעה לומר לה ישירות שתפני אל הבחור בצורה מכובדת ונעימה אך חד משמעית לגבי איסור קיום הקשר. פנייה אליו מאחורי גבה תפגע באמון שנתנה בך ואינה מכבדת אותה. שיתוף ישיר אמנם יכול לעורר כעס ואכזבה, אך לפחות לא יכניס לקשר ביניכן חוסר אמון והסתרה. במידה והדברים אכן יגיעו לכך, אני מציעה לפנות אל הבחור בצורה נעימה אך חד משמעית.
    מעבר לכך, כדאי לבדוק האם הקשר עם הבחור הבוגר הוא אירוע חד פעמי או שהוא מגיע לצד התנהגויות נוספות שאינן תואמות גיל/מסכנות את ביתך (למשל, יציאה למועדונים ומסיבות שאינם תואמים את גילה , יציאה מהבית ללא רשות). במידה ומדובר בדפוס רחב יותר, כדאי לפנות להתייעצות עם איש מקצוע.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

יובל קורן

יובל קורן

חיפה
אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
עדנה מן