תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י סימי ב - 12/07/2017 08:12:39

היום יש לי את הלימודים או הרצאה לא יודעת איך לקרוא לזה וזה תשלום חד פעמי ניסיתי להתקשר אליה אתמול והיא לא ענתה לי יש לי שאלה אם אני באה וזה מבוטל יש לי חרדה שגם אני אתאכזב וגם אם אתקשר אליה היא לא תענה לי אני בחרדה שאם היא תחזור אלי תוך כמה ימים ואגיד לה שאני לא באה לשיעורים המלאים והיא נגיד תדרוש ממני כסף לשיעורים מלאים אם שילמתי לה חד פעמי נגיד היא תחייב אותי ואני לא יכולה בגלל תקציב שאין לי מה לעשות בקשר לזה? מה לעשות אם החרדה הזאת? איך אסיח את דעתי ואמשיך בחיים הרגילים שלי כדי לשכוח מכל החרדה הזאת? האם נגיד אם השיעור יבוטל ואתקשר אליה והיא לא תענה לי האם להמשיך להתקשר אליה? או לעזוב את זה? ומה אני עושה אם החרדה הזאת איך אסיח את דעתי כדי שאמשיך לחיות רגיל בלי להטריד את עצמי אם המחשבות החרדתיות האלה אני יודעת שזה מחשבות כפייתיות. אבל אשמח לעצה של הסחת דעת כדי לא להתעסק אם המחשבה ולא להתעסק אם זה יותר. אני ממש מודה לך מקרב לב יום נפלא

תשובה: לגבי הלימודים שאני הולכת ללמוד
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 12/07/2017 10:02:10

שלום סימי, נשמע שהלימודים, שהם דבר חיובי ומהנה עבורך, הפכו בשל המחשבות החרדתיות והחוזרות למקור של לחץ וקושי, שמסב מצוקה. איני יודעת אילו לימודים אלו ומה הסיבה שאת כל כך חוששת שהם יתבטלו או שפתאום ידרשו ממך יותר כסף (האם זה משהו שקרה? או ששמעת שקרה?), אך בכל מקרה, נשמע שהחרדות משפיעות מאוד על המחשבה וההתנהגות שלך. לצערי, כרגע אין הרבה מה לעשות מלבד לחכות לקורס ולקוות שהוא לא יתבטל. יש לך כאן מצב (לזמן מוגבל, היום כבר תדעי) בו עלייך לשאת את אי הוודאות והחרדה, למרות הקושי שבכך. אני מבינה את החשש שלך מלהתקשר למרצה שוב ושוב, ואכן יכול להיות שהדבר ייתפס כהטרדה ולא באמת יצליח להרגיע אותך, ולכן יש לקחת את זה בחשבון. מכיוון שחרדות מסוג זה עלולות להופיע גם בנושאים אחרים, אני ממליצה לך לפנות לטיפול במטרה לסייע לך להתמודד עם הקושי שאת מתארת. ניתן לפנות דרך קופות החולים, התחנות לבריאות הנפש או באופן פרטי. בינתיים, למרות הקושי, נסי להתאזר בסבלנות ותזכירי לעצמך שלמרות החרדות, את בקרוב מאוד תלכי להרצאה ותראי מה קורה. נסי לא להתמקד בכל מיני תרחישים שעוד לא קרו, אלו כרגע רק מחשבות, ולא מציאות, ולכן כדאי לחכות מעט ולראות מה קורה בפועל. מעבר לעזרה המקצועית להתמודדות עם החרדות, אוסיף כי כשנרשמים ללימודים או לכל דבר אחר, כדאי לבדוק שמדובר במקום מוסדר, מאורגן ורציני ושקיבלת קבלה עבור התשלום, וכך לעיתים ניתן להקל על החשש מפני ביטולים או אירועים לא צפויים. שיהיה בהצלחה, סיון

אנשי מקצוע ומכונים

עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
עמירה איתיאל

עמירה איתיאל

תל אביב - יפו
איריס אברמן

איריס אברמן

ראשון לציון
איילת עדי שדות

איילת עדי שדות