תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מיכאל ב - 26/12/2016 10:54:51

אני כבר שנה וחצי מטופל אצל פסיכולוגית בחינם דרך משרד הבריאות .
    התחלתי קצת לפני הרפורמה פניתי לתחנת בריאות הנפש וקיבלתי חבילת טיפולים .
    הבעיה היא שיש דברים מסויימים שאני חש שיפור בהם אבל לא בהרבה .
    להיפך ברוב הדברים אני עדיין חווה קושי מאוד כגודל.
    אני עדיין לבד
    אני עדיין מדוכא
    אני עדיין בוכה הרבה ולא מרגיש מאושר בכלל .
    אני לא יודע כבר מה לעשות - האם יש אפשרות שהטיפול פשוט לא מתאים לי ?
    ואם כך הדבר למה המטפלת לא אומרת לי את זה פשוט ?
    ואם הטיפול טוב אז אני לא טוב ? זה אומר שזה מצב קבוע אצלי ?
    אני כבר אבוד עצות .

תשובה: למרות הטיפול , קשה לי ומאוד.
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 27/12/2016 15:58:52

שלום מיכאל,

ראשית ברצוני לחזק אותך על התהליך המשמעותי שאתה עובר, ועל הכוחות והאומץ שאזרת כדי לפנות לטיפול. חוויה של טיפול היא לעיתים לא פשוטה ומעוררת תחושות רבות ומורכבות. פעמים רבות אנו מגיעים לטיפול עם תקווה לשינוי משמעותי ומקווים שהשינוי יהיה יעיל ומהיר, שנחוש טוב ונהיה מאושרים. כאשר זה לא קורה באופן בו ציפינו, או בקצב אותו רצינו, עשויים לחוש אכזבה, תסכול, כעס או כפי שאתה מתאר, עולות שאלות- האם הטיפול לא טוב? אולי אני לא טוב? אולי הטיפול לא מתאים לי? ובכן, טיפול זהו פעמים רבות תהליך ארוך, כיוון שהוא עוסק בנבכי נפש האדם ובדפוסים אשר הופנמו והתקבעו לאורך שנים. טיפול לא נע בקצב קבוע לכיוון של התקדמות, אלא הוא תהליך משתנה- יש תקופות שמרגישים התקדמות, ותקופות שחשים תקיעות, נסיגה, שכלום לא השתנה וכו'. גם כאשר יש שיפור בהיבטים מסוימים של החיים, לא תמיד השיפור יבוא לידי ביטוי בכל ההיבטים האחרים. התהליך דורש סבלנות ואורח רוח. גם אני כמוך, מאמינה כי אם הטיפול לא היה מתאים לך, המטפלת הייתה משתפת אותך במחשבותיה. העצה שלי אליך- נסה לשוחח על תחושות האכזבה והחששות עם המטפלת. כך תוכלו לנסות לברר יחד: מדוע התחושות התעוררו דווקא עכשיו? האם קרה משהו בטיפול או בשגרת החיים? ייתכן שמתוך ברור וחקירה תגיעו להבנות חדשות. בנוסף, חשיפת מחשבותיך בטיפול יאפשר לעבד אותן במטרה להרחיב את יכולת ההתמודדות עם רגשות שליליים. הדבר עוזר לשאת את הכאב הטמון בכך שהדברים אינם מושלמים. כך נקודת המשבר, גם אם היא לא נעימה כעת, תוכל להוות מצע להתפתחות ולגדילה בטיפול. לסיכום, התחושות שאתה מתאר הן חשובות, לגיטימיות ומהוות חלק מהתהליך הטיפולי. מעודדת אותך לא לאבד תקווה ולפתוח את הנושא מול המטפלת שלך.

בהצלחה בתהליך,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
פז חיט

פז חיט

כפר סבא
ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד