תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י סיגל ב - 15/12/2016 08:10:51

שלום רב.לפני שנה פוטרתי מעבודתי ועד היום אין לי עבודה בנוסף אני מרגישה בדידות חברתית אני איבדתי חברה טובה שנפטרה ממחלה קשה והיא היתה החברה היחידה שלי ועכשיו אין לי אפילו עם מי להיפגש או לדבר בטלפון אני עברתי טיפולים נפשיים אבל הם לא עזרו לי וכרגע אני לא מעוניינת בטיפול מסיבה אישית וגם משפחתי לא מעוניינת כרגע שאלך לטיפול כי עברתי טראומה בטיפול מצד רופא שטיפל בי.אשמח מעשית עם תוכלי לייעץ לי משהו קטן אפילו איך להתמודד עם הבדידות שאני חווה אפילו טיפ קטן. אני מאוד מודה לך יום טוב.

תשובה: בדידות חברתית
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 17/12/2016 10:27:02

שלום סיגל,

בדידות היא בהחלט תחושה שמובילה למצוקה ולקושי רב, וקשה מאוד לשאת אותה. בנוסף, נשמע שחווית בתקופה האחרונה אובדנים רבים (אבדן מקום העבודה, אובדן החברה) ולאחריהם קשה לשוב לשגרת החיים. בשלב ראשון הייתי ממליצה לנסות להשתלב שוב בעבודה כלשהי. מסגרת של עבודה תורמת לתפקוד ויכולה לסייע גם בתחושת הבדידות. אם את חווה קושי מהותי בחיפוש עבודה, ניתן להיעזר בשירותי הרווחה או בלשכת התעסוקה ולברר האם יכולים לסייע לך בדרך כלשהי. כמו כן, ניתן לחפש מסגרות חברתיות אחרות שבהן תוכלי לפגוש אנשים (כמו חוגים שונים, או פעילויות בהתאם לגילך). ברגעי מצוקה, את יכולה לפנות לער"ן (עזרה נפשית בטלפון) במספר טלפון 1201. שם קודם כל יהיה מענה טלפוני תומך וחשיבה כיצד ניתן לסייע. ולסיום, למרות שכתבת שאינך מעוניינת כרגע בטיפול, אני ממליצה בחום בכל זאת לפנות לטיפול פסיכולוגי. אני מבינה כי עברת חוויות מאכזבות ואף טראומטיות במסגרת טיפול, אך לא כדאי לוותר על אפשרות זו, שכן טיפול מקצועי יכול בהחלט לעזור.

שיהיה בהצלחה,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
עמירה איתיאל

עמירה איתיאל

תל אביב - יפו