תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנונימית ב - 20/09/2023 17:54:37

אני לא יודעת אם מותר לכם לענות על זה... אבל אני אשאל בכל מקרה בתקווה שכן תוכלו
    אני מאובחנת עם ptsd ובהתחלה של תהליך לקבל כלב שירות.
    במקביל אני לומדת תואר ראשון בפסיכולוגיה והשאיפה בעתיד זה להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית.
    לפני כמה ימים אמרו לי שהעובדה שיש לי פוסט טראומה ושיהיה לי כלב שירות תמנע ממני להתקבל לתואר שני בקלינית ושגם אם אני נגיד אלחם ואצליח להתקבל אז שלא יסכימו לתת לי רישיון בגלל הפוסט טראומה... האם זה נכון?
    חוקית אני יודעת שזה לא אמור לקרות אבל השאלה מה קורה בשטח באמת...

תשובה: תואר שני בפסיכולוגיה קלינית
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 21/09/2023 11:13:17

שלום לך.

איני מצויה בתהליכי קבלה של מועמדים לתואר שני, אך לא ידוע לי על הגבלה הקשורה באבחנה של פוסט טראומה. זו גם לא נשמעת הגבלה סבירה, לפחות להבנתי. מציעה לברר מול משרד הבריאות או מול המוסדות בהם מוצע תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, כדי לקבל מענה פורמלי. 

במרבית המקרים, הקבלה נעשית על סמך יכולות אקדמיות ועל סמך התרשמות אישיותית והמלצות מה"שטח" ולכן, נדמה לי שיותר מהכותרת האבחנתית חשובה השאלה האם מצבך הנפשי-רגשי בזמן הריאיונות יאפשר לך להתקבל או לא. היבט זה ראוי לבדיקה גם בינך לבין עצמך, ומציעה לעבד אותו ולברר לגביו גם באמצעות טיפול פסיכולוגי שלך עצמך.

כך או כך, חשוב לזכור גם שפסיכולוגיה קלינית אינה המסלול היחיד דרכו ניתן להגיע לתחום הטיפולי, ואנשי מקצוע רבים ומצוינים לא הגיעו דרך הפסיכולוגיה. 

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
הילה ברנר