תפריט נגישות

אודות

שמי אביטל, בהכשרתי פסיכולוגית חינוכית מומחית, ומתמחה בפסיכולוגיה קלינית של המבוגר. אני מנוסה בטיפול במבוגרים, במתבגרים, בילדים ובפעוטות. עוסקת בטיפול פרטני ארוך טווח, בהתערבויות קצרות מועד וביעוץ. כמו כן, אני מדריכה הורים וצוותי חינוך, ומאבחנת ילדים ונוער.

לאורך השנים זכיתי ללוות אנשים בשלבים ובמצבים שונים בחייהם, ונוכחתי לדעת כי גם מצבי המשבר הקשים ביותר טומנים בחובם פוטנציאל לצמיחה ולהתפתחות. אני רואה בטיפול מסע משותף, מרחב שביכולתו לאפשר חקירה וגילוי של כוחות קיימים, כמו גם פיתוח ויצירה של דרכים ואפשרויות חדשות להתמודדות.

אני מאמינה בכח של הקשר הטיפולי כמקור לתמיכה משמעותית וכגורם מחולל שינוי. בעבודתי אני שואפת ליצור עבור ויחד עם מטופלי מקום בטוח, שיאפשר מפגש אנושי וכנה עם מקומות של בדידות, כאב, אי ידיעה וחשש. תקוותי היא כי המפגש עם חלקים אלה יקדם תהליכים פנימיים ושינויים, שיובילו לחיים מלאים מתוך תחושה של משמעות וסיפוק.

השכלה אקדמאית והכשרה

*תואר ראשון BA בפסיכולוגיה ובקרימינולוגיה, אוניברסיטת בר אילן, סיום בהצטיינות.

*תואר שני MA בפסיכולוגיה במערכת החינוך, אוניברסיטת בן גוריון.

*השלמה לתואר שני נוסף בפסיכולוגיה קלינית, אוניברסיטת תל אביב.

בנוסף, לאורך שנות עבודתי עברתי הכשרות בשיטות טיפול שונות: טיפול פסיכודינמי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), EMDR. כמו כן השתלמתי במגוון תחומים, בין היתר בטיפול במבוגרים שנפגעו מינית בילדותם וכן בהתערבויות במצבי משבר וחירום.

ניסיון מקצועי

התחלתי את עבודתי בתחום הפסיכולוגיה בשנת 2010. במהלך השנים צברתי נסיון בעבודה בשירות הציבורי, במסגרת שירותים פסיכולוגיים עירוניים וכן במערכים פסיכיאטריים בבתי חולים ממשלתיים. במסגרות אלה טיפלתי ואבחנתי מבוגרים, מתבגרים, ילדים ופעוטות. עבודתי הנוכחית בשירות הציבורי הינה במסגרת מרפאה לבריאות הנפש למבוגרים ובמערך לאשפוז פסיכיאטרי ביתי המופעל במסגרת בי"ח ממשלתי.

נוסף על כך, אני כיום בעלת קליניקה בצפון הישן בתל-אביב, בה אני עובדת עם אנשים בכל שלבי החיים ועל רקע מצבים מגוונים. מגיעים אלי אנשים שמצויים במצבי משבר או שחשים תקיעות, אנשים המתמודדים עם שינויים ועם התלבטויות בחייהם, ואנשים המעוניינים לעבור תהליך של היכרות עם הרבדים העמוקים של נפשם.

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד