תפריט נגישות

Health Coaching - אימון בריאות

מי מאיתנו לא היה רוצה לחיות אורח חיים בריא, שכולל הרגלי אכילה נכונים, פעילות ספורטיבית, חלוקה נכונה של זמנים ומשאבים ובאופן כללי- אורח חיים "נכון" יותר? ומי מאיתנו, בינינו, באמת מצליח לייצר אורח חיים כזה ולשמור עליו לאורך זמן? אימון בריאות הוא תהליך ייעוצי קצר מועד וממוקד אשר מכוון לשינוי דפוסים ורכישת הרגלי חיים בריאים.

אימון בריאות- Yes, We can!

אימון אישי התפתח בעשורים האחרונים על בסיס הפסיכולוגיה החיובית אשר מדגישה את כוחותיו ויכולתו האישית של כל אחד מאיתנו. הרעיון המרכזי המנחה את העבודה האימונית היא יצירת מערכת יחסים שוויונית והדדית בה המאמן מסייע למתאמן להגדיר מטרות, לגלות בעצמו את הפתרונות והיכולות למימושן ולבנות תוכנית פעולה אפקטיבית להשגת היעדים שהוצבו בזמן קצר ככל האפשר. כחלק מכך קיימים מגוון סוגי אימון, למשל אימון קריירה אשר מסייע לאנשים להציב ולהגשים מטרות בתחום המקצועי, אימון זוגי למערכות יחסים, אימון קשב וריכוז למתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז ועוד.

אימון בריאות יוצא מהנחה שהמתאמן מסוגל לאמץ אורח חיים בריא יותר אך זקוק להכוונה ומסגרת אשר תסייע לו "לגלות" יכולות אלו. אימון בריאות מתאים לך אם את/ה מעוניין/ת:

  • להרזות ולסגל הרגלי תזונה בריאים
  • לסגל אורח חיים המותאם לשינוי במצבך הגופני או הרפואי
  • לנהל את סדרי העדיפויות ולוחות הזמנים שלך באופן רגוע ומתאים יותר לאמונותיך וצרכיך
  • לסייע למשפחתך לחיות בצורה בריאה יותר

אימון בריאות- איך זה עובד?

תירוצים יש לנו בלי סוף: את הדיאטה נתחיל אחרי החגים, פעילות ספורטיבית לא מתאימה לקיץ הישראלי ובטח שלא לחורף, על הג'אנק פוד היינו מוותרים מזמן- רק שהילדים לא יסכימו... במילים אחרות, גם אם לכולנו ברור שכדאי לאזן בין חיים פרטיים/משפחתיים לחיי הקריירה, להקפיד על משקל תקין ופעילות ספורטיבית ולהיצמד לתוכנית הרפואית שנקבעה לנו במידה ואנו סובלים ממגבלה גופנית- לא קל לנו לסגל אורח חיים כזה בפועל. 

הסיבה לכך היא ששינוי הרגלים אינו רק שינוי טכני אלא מושפע מדפוסי החשיבה שלנו, סדרי העדיפויות, היחסים הבין אישיים שלנו, המידה בה אנו מאמינים בעצמנו וכן הלאה: קשה לשנות הרגלי אכילה כאשר בן הזוג שלנו מפנק כל שבוע בארוחה רומנטית, לא קל להגיד לבוס שאנחנו לא מוכנים לכל כך הרבה שעות נוספות ומאוד לא פשוט להכניס ללוח הזמנים העמוס ממילא גם ג'וגינג.

אימון בריאות מאפשר כניסה לתהליך בו לא רק "מכריזים" על שינוי הרגלי החיים אלא גם מזהים את המכשולים העומדים בדרכינו אל השינוי ובונים תוכנית פעולה יעילה ומותאמת אישית למטרות שקבענו לנו. אימון בריאות מספק מסגרת אליה אנו חשים מחוייבים ומחוברים ולכן היא מאפשרת לנו לערוך שינוי משמעותי עם תוצאות מהירות "בשטח"- ולא רק לדבר ולתכנן כמה חיינו היו טובים יותר עם יותר שעות שינה, פחות לחץ בעבודה ו-7 קילו פחות...

אימון בריאות הוא טכניקה המיועדת לאנשים יציבים מבחינה נפשית אשר תפקודם תקין והם מעוניינים בעזרה ספיצית בתחום הבריאות. אימון בריאות ניתן על ידי מאמן אשר אין לו הכשרה וידע בתחומי הפרעות אכילה ועל כן אין לו אפשרות לטפל בהן. יתר על כן, אימון בריאות אף עשוי להזיק במקרים אלו, הדורשים טיפול של איש מקצוע הבקיא בתחומי פסיכותרפיה ובטיפול בהפרעות אכילה בפרט, כגון פסיכולוג קליני, עובד סוציאלי קליני או פסיכיאטר.


תחומי מומחיות:
אימון לבריאות