תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י סיון ב - 05/04/2017 17:33:16

שלום. אני סובלת לפעמים מדיכאון פתאומי וחשיבה שלילית וכל הזמן אומרים לי תהיי באנרגיה חיובית. זו שאלה קצת מוזרה שאני שואלת את זה אבל הייתי שמחה לדעת מה זה אנרגיה חיובית למה הכוונה והאם אתם מטפלים באנרגיות בפסיכולוגיה.זאת אומרת בטיפול אנרגטי.עם אתם מטפלים בזה אשמח גם לדעת מה השיטה של הטיפול אולי אנרגיה רגשית.פשוט דיברו איתי ואמרו לי לשאול בפורום פסיכולוגיה.אני מודה לך על המענה חג פסח שמח

תשובה: האם מטפלים באנרגיות בפסיכולוגיה
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 08/04/2017 19:32:13

שלום סיון, כיום ישנו מגוון רחב של סוגים שונים של טיפולים ולא תמיד ברור לכולם מה ההבדלים בין הטיפולים השונים. על כן, שאלתך מובנת וחשובה. המושג של אנרגיות או טיפול באנרגיות מגיע מעולם הטיפול האלטרנטיבי (כגון רייקי, רפלקסולוגיה וטיפולים אחרים). כדי להבין מה הכוונה באנרגיות חיוביות תצטרכי לשאול מישהו שעוסק בתחום זה. זהו אינו טיפול פסיכולוגי. יש סוגים שונים של טיפול פסיכולוגי (למשל טיפול דינאמי או טיפול התנהגותי), ולטיפול הפסיכולוגי מספר מאפיינים: טיפול בשיחה (ללא מגע), הכולל קשר של אמון בין המטפל והמטופל. בטיפול משוחחים על הנושאים שמטרידים את המטופל ודרך השיחה מסייעים למטופל להבין את עצמו טוב יותר, להתמודד עם מה שמטריד אותו ותהליך זה מביא בהדרגה לשיפור באיכות חייו. מאחורי הטיפול הפסיכולוגי עומד גוף ידע תאורטי ומחקרי והפסיכולוגיה נחשבת כמדע הנחקר בעולם האקדמיה. מאפיין נוסף שחשוב לדעת לגבי טיפול פסיכולוגי (ובשונה מטיפולים אלטרנטיביים שונים), הוא שהטיפול נעשה על ידי פסיכולוג שהשכלתו כוללת לפחות תואר שני במקצוע והוא מחויב לכללי האתיקה של הפסיכולוגים. לכל טיפול שתבחרי ללכת, לפי נטיות לבך ובהתאם למה שאת מתחברת אליו, חשוב לוודא שמולך נמצא איש מקצוע שהוכשר לעסוק בטיפול אותו הוא מבצע. חג שמח, סיון

אנשי מקצוע ומכונים

איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד
עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
נדב כרמון

נדב כרמון