תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י חסויה ב - 24/01/2017 11:07:16

הי. אני הייתי המון שנים בטיפול פסיכיאטרי והדבר היחיד שהתמכרתי אליו זה תרופות פסיכיאטריות כאילו עם אני לוקחת כדור אז אני בהי. הרופאים בזמנו החליטו וגם אמרו למשפחתי שמהתחלה לא הייתי צריכה להתחיל עם תרופות ולא הייתי צריכה טיפול אבל אני התעקשתי.כיום אני לא מטופלת ואני יודעת לטפל בעצמי יפה מאוד לבד אני יודעת לעזור לעצמי וגם קבעו את זה בטיפול.הדבר היחיד שיצא לי מכל זה שאני מכורה לתרופות פסיכיאטריות כאילו זה סוכריות.כאילו עם אני לוקחת כדור אני בהי.אני רוצה להיגמל מזה בזמנו הציעו לי קבוצת תמיכה אך משפחתי לא הסכימה ולא רוצה שאתקרב לטיפולים לקבוצות תמיכה האלה הם אפילו רבים איתי על זה.הדבר היחיד שאני רוצה להיגמל מזה זה ההתמכרות.ככה המצב שלי בסדר גמור אני מתפקדת עובדת הכל.אבל יש לי נטייה לחפש מכל הכיוונים כדורים.אני יודעת בעצמי שאני לא צריכה את הכדורים האלה אבל זה כמו התמכרות לסמים.אשמח עם תוכלי לתת לי סיוע ולייעץ לי בלי טיפול בלי קבוצות תמיכה מה לעשות ברגע שאני משתוקקת לקחת כדור.אשמח מאוד לעזרתך ואני מודה לך על תמיכתך יום נפלא.אגב הרופאים קבעו עם משפחתי וגם אין לי סל שיקום יותר שאני לא צריכה טיפולים יותר.

תשובה: התמכרות לתרופות פסיכיאטריות
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 24/01/2017 20:15:10

שלום לך,

קראתי את שאלותיך בעיון ואנסה להשיב כמיטב יכולתי. מצד אחד, את אומרת שאת יודעת לעזור לעצמך ושאת מתפקדת ועובדת והכל בסדר גמור, ומן הצד השני, את מספרת שהתמכרת לכדורים פסיכיאטרים, שרבת עם משפחתך ואת נמצאת כרגע במצוקה על רקע זה. ובכן, ממה שאני מבינה, התמונה היא מורכבת מאוד. לצד תפקוד טוב בעבודה, עדין ישנם מוקדים משמעותיים בחייך שבהחלט נדרשת בהם עזרה מקצועית. אני לא יודעת לאיזה כדורים התמכרת, או למה היית זקוקה לטיפול פסיכיאטרי מלכתחילה, אך נשמע לי שעדין יש צורך בסיוע של עזרה מקצועית. לצערי, לעיתים קשה להיגמל בכוחות עצמיים, כי נדרשת לצורך כך הבנה מעמיקה של הצורך בכדורים, מה קורה לך בזמן הדחף ומה את יכולה לעשות כשהדחף ללקיחת כדור מופיע. כל אלו דברים הדורשים תהליך טיפולי. אני מבינה את רצונך להתחבר לשמחה ולחזור לשמחת החיים שהייתה לפני הריב עם המשפחה, אך לעיתים קורים לנו אירועים בחיים שלא ניתן לעבור עליהם בקלות על סדר היום, והם דורשים התייחסות ועיבוד. לכן, גם אם עד עכשיו לא חשת או חשבת שאת זקוקה לטיפול, נשמע לי שכרגע יש מצב משברי שבכל זאת דורש התערבות מקצועית. אני ממליצה לך, למרות הקושי וההתנגדות, לפנות לקופת החולים, או לתחנות לבריאות הנפש לצורך סיוע עם המשבר הנוכחי, תקשורת עם המשפחה וסיוע עם הנושא התרופתי. הטיפול לא חייב להיות בקבוצות תמיכה, אלא יכול להיות טיפול אישי בשיחות, שאני לא יודעת אם ניסית בעבר. לצערי, אין פתרונות קסם במצבים מורכבים כאלו ונדרש תהליך כדי להרגיש טוב יותר. כדי לנסות בכל זאת להקל עליך אומר כי ריב עם המשפחה הוא מצב שקורה בנקודת זמן מסוימת, וניתן לנסות לפתור אותו בעזרת תקשורת פתוחה וניסיון להבנה.

שיהיה בהצלחה,
    סיון     

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
טל יהודה

טל יהודה

רעננה
עמירה איתיאל

עמירה איתיאל

תל אביב - יפו