תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שרון ב - 25/03/2024 13:42:46

שלום,
    נשואה 30 שנה באושר
    בשנים האחרונות אביו ואחיו של בעלי החליטו לנתק איתנו מגע,כששאלנו מדוע לא נתנו תשובה מספקת ,ניסינו לעשות הכל אך ללא שינוילצערי,
    אימו אישה שמאוד אוהבת את עצמה ואת חבריה,בעלי תמיד בעדיפות אחרונה אצלה .אציין שכאשר החא חולה וזקוקה לנו יודעת לדרוש ואנו סביבה בכל מה שמבקשת .אני כלה מאוד טובה לאורך כל השנים,בשנה האחרונה ראיתי שבעלי נפגע מהם שוב ושוב ואני כבר הרמתי ידיים ברגע שסעדתי את אימו בימים קשים שלה לאחר ניתוח וכאשר החלימה לא מכירה אותי,אמרתי לבעלי שאני מפסיקה לבקר אותה כי 30 שנה בעלתי..ושהוא יכול לבקר כמובן.
    היא מסיבה שאינה מובנת אינה מגיעה אלינו ופוגשת את בעלי בפגישה יזומה על ידה במסעדה פעם ב4 חוד(ככה היא קוראת לעצמה אימא)מרגישה שהיא ממדרת אותי ומנסה לסכסך בינינו בשיחות שהיא מדברת
    לשמחתי בעלי מודע בדיוק מי אימו ובכלל משפחתו ואינו נותן לזה יד
    אך ליבי נחמץ גם שאין לו משפחה וגם שאין עם מי לדבר באמת .
    איך מתמודדים תודה.

תשובה: חמות מנסה לסכסך
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 27/03/2024 22:58:06

שלום שרון.

נשמע מדברייך שבן זוגך מצא הסדר מסוים אשר עונה על צרכיו, עד כמה שאפשר בסיטאציה משפחתית מורכבת. על כן, עולה השאלה מדוע ליבך נחמץ: האם עבורו, או שאת עצמך אינך שקטה לגבי הסיטואציה המשפחתית שנוצרה. במידה ובן זוגך חי בשלום עם המצב הנוכחי, אני מציעה להניח לו כך, ולא לעורר שדים מתרדמתם. במידה והקושי נוגע יותר אלייך עצמך, כדאי לנסת לחדד מה מפריע לך ומקשה עלייך במיוחד. למשל, האם יש לך ספקות לאו חרטות לגבי התנהלותך? האם חשוב לך להשלים עם בני המשפחה? האם את חווה קושי בזוגיות לאור הקושי המשפחתי? בהתאם למוקד הקושי ניתן יהיה לבחור כיצד להתמודד. למשל, ניתן להיעזר בהתאם לסוג הקושי בייעוץ מקצועי פרטני, זוגי או משפחתי.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
טל משולם