תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י חחח ב - 21/02/2024 14:47:24

ליטל יקרה שלום
    אני בטיפול כבר שנתיים וחצי
    טיפול מיטיב, התקדמתי המון, התייצבתי, הגעתי מפורקת היום אני יותר בנויה וזה משמעותי ממש כי אני עם עבר של פגיעה מינית קשה מאוד וממושכת מאוד בילדות. המטפלת שלי שמה דגש על כוחות וזה עוזר לי בעבר הרגשתי שזה פשוט משך אותי החוצה מהבור ומחוסר הכוחות המוחלט שחוויתי
    אבל משום מה אע"פ שהכל מעולה ומתקדם
    אני מאוכזבת פעם אחר פעם מכך שהטיפול מרגיש לי מאוד שטוח
    לפעמים אני מרגישה שבא לי לעזוב בגלל זה
    אני יודעת שלא אעשה את זה כי המטפלת הזו מאפשרת לי מרחב שאני זקוקה לו על מנת לצמוח והמרחב הזה ממש לא מצומצם
    זה מרחב מכיל שמכיל את כל כולי המפורקת ואוסף אותו באופן כזה שמאפשר לי להסתכל לחיים בעיניים וברור לי שרוב המטפלות לא היו יכולות לעמוד בסטנדרט שלה
    אני אוהבת אותה
    יש לי אמון בה
    האמון נבנה במשך המון זמן ולאחר 4 ניסיונות טיפוליים ארוכים קודמים
    אבל דבר אחד מפריע לי
    מפריע לי שמרגיש לי שאנחנו רק בשטחיות
    לא נכנסות לנושאים משמעותיים כמעט
    בפגישות שזה כן קורה אני מרגישה סיפוק והקלה ומבינה כמה זה יכול להיות משמעותי..
    מה אפשר לעשות?

תשובה: שטחיות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 22/02/2024 17:58:55

שלום לך.

אני קוראת את דברייך ושומעת את התסכול, ואת הכמיהה להתקדמות והתפתחות. סביר להניח כי הטיפול, גם אם על פני השטח התמקד בעיקר בכוחות,  נגע ברבדים נפשיים משמעתיים. אחרת, אני בספק שהיה מצליח להביא לתזוזה ולהקלה של ממש. יחד עם זאת, אני חושבת שחשוב להקשיב ברצינות רבה למה שאת אומרת, ולתחושתך שאפשר וצריך להפיק יותר מהשיח הטיפולי. יתכן ותחושה זו מסמנת שעברת שלב מסוים בטיפול: התחזקת, הקרקע לרגלייך יציבה יותר, הקשר הטיפולי הכיח את עצמו כמשמעותי בטח, וכעת אולי הנפש מאותתת לך שיש צורך. לכן, מציעה שני כיוונים. האחד, הוא לנסות ולבחון האם את יכולה לנסח בינך לבין עצמך מה הם הדברים/תכנים סביבם היית רוצה להעמיק, והיכן המקמות שעדיין אינם פתורים וגורמים לך קושי בחיי היומיום. יתכן וניסוח ודיוק של היבטים אלו גם יעזור לך למקד את החוסר שאת חשה. במקביל, חשוב מאוד להעלות את הנושא מול המטפלת להבין איתה גם האם ומה הם החסרים בטיפול וגם, מה מייצגת עבורך חוית השטחיות. לפעמים, חוויות מסוג זה אינן משקפות רק את מה שקורה "באמת" אלא גם היבט פנימי. למשל, לעתים תחשה של שטחית וחוסר התקדמות משקפת את חווית העבר של חסר בתנועה, בהבנה, בהכרות מעמיקה. 

אני מאמינה שמתוך שיח כזה תוכלו "להתניע" תנעה התקדמות, או לכל הפחות לזהות האם הטיפול יכול להציע לך מענה מתאים בשלב זה.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
עדי דוידסון