תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י עדאל ב - 16/02/2024 00:56:33

הי,

אני בחורה צעירה יש לי בוס בן 50 בערך, אני ממש מעריצה אותו, יותר בקטע המקצועי, פחות מכירה את החיים הפרטיים שלו.
    אני משתגעת מכמות האובססיה שיש לי אליו, אני כל הזמן בודקת מה איתו, אם הוא נמצא, וכשהוא פונה אליי למשהו קטן / זורק לי מחמאה אני מתרגשת כאילו לא יודעת מה קרה.
    באלי להפסיק לחשוב עליו ולהפסיק להתעסק בו.
    באלי לבוא ליום עבודה , לעבוד, לצאת הביתה ושלא יתפוס לי את הראש.

הרי משהו רומנטי לא ייצא מזה, גם בגלל פער הגילאים, גם בגלל שהוא נשוי, וגם בגלל שהוא הבוס שלי.
    איך אני משחררת את העיסוק שלי בו ורואה אותו נטו כמישהו שממונה עלי מבלי להיכנס לכל המקום הרגשי הזה?

תשובה: קראש על הבוס
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 18/02/2024 17:41:15

שלם עדאל.

קראש על דמויות סמכות כמו בוסים הוא תופעה שכיחה שמשקפת במקרים רבים את הצורך של הנפש בקשר עם דמות הורית, ו/או בעיבוד של היבטים של קשרי עבר עם דמויות בוגרות. כלומר, יתכן והתחושות כלפי הבוס שלך מבטאות צרכים, קונפליקטים או סוגיות לא פתורות ביחסייך עם הורייך או דמויות עבר משמעותיות אחות. לכן, השאלה המרכזית אינה איך להשתחרר מהקשר עם הבוס אלא איך להתבונן בו ולחקור דרכו את אותם היבטים בנפשך שמבקשים מענה. טיפול פסיכולוגי הוא דרך טובה לכך, מאחר והוא מאפשר התבוננות מעמיקה אשר תורמת בדרך כלל לא רק סביב האספקט הספציפי שעל הפרק, אלא באופנים נרחבים יותר.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
יובל קורן

יובל קורן

חיפה
יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
יעל רייף סולומון