תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י הודא ב - 14/11/2023 21:47:47

שלום
    שמי הודא מחנכת כיתה י
    יש לי תלמידה עם עודף משקל, בת 15
    אמא שלה פנתה אלי שהיא מעודדת את הבת שלה להוריד מהמשקל שלה
    באותו עת היא לא רוצה לפגוע בה או בדימוי העצמי שלה, עכשיו היא רוצה לעודד אותה להיכנס למכון כושר > כלומר היא כל כך דואגת לנושא וביקשה ממני לעבוד ביחד על התלמידה בשביל לעזור לה להוריד
    השאלה שלי איך אני אוכל לכוון אותה?
    מה אני יכולה להנחות אותה למרות שהיא גם פנתה לדיאטנית , וזה עדיין לא עזר , הבת שלה הצליחה להוריד כמה קילוגרמים אבל חזרה והשמינה עוד יותר
    איך אני יכולה לעזור לה או לתלמידה ?

תשובה: תלמידה עם עודף משקל
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 16/11/2023 17:56:03

שלום הודא.

משקל יתר משמעותי נובע במקרים רבים מגורמים רגשיים, וטוב שאת והאם ערות לכך שהתערבות לא נכונה בנושא עלולה להביא לפגיעה בדימוי העצמי ואוסיף- גם להפרעות אכילה וקשיים נוספים. במקרים רבים העיסוק באוכל בגיל ההתבגרות הופך לאזור מאבק מול ההורים ולכן הדבר הטוב ביותר שאת יכולה לעשות הוא להנחות את האם להוריד את עוצמת הלחץ בנושא מהבת ובמקביל- לבדוק האם יש צורך והאם היא מעוניינת בטיפול רגשי. כל עוד לא מדובר בעודף משקל קיצוני המהווה סכנה בריאותית של ממש, עדיף להמתין ולתת לבת להבשיל אם ועד שתרצה לקחת את הנושא לידיה. זכרי, והזכירי לאם, שהגוף של הבת נמצא בבעלותה- היא זו שאחראית עליו והיא זו שתחליט כיצד יראה. ככל שתרפו מהנושא, כך תחושת השליטה ובחירה תגבר והיא תוכל לנהל את הנושא ממקום של עצמאות ולא של לחץ.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
הילה ברנר

הילה ברנר

תל אביב - יפו
עליסה הראל