תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י עדי ב - 22/09/2023 20:05:28

היי,
    רקע: גדלתי עם אמא שלי, אף פעם לא באמת קיבלתי ממנה תמיכה וזה תמיד הייתה תחושת חוסר רצוי מצדה לגביי, לעומת שאר האחים שלי .
    עם השנים התפתחו אצלי חרדות עם התקפי חרדה קשים ודיכאונות.
    הייתי בטיפולים רבים, מאז גיל 16, ועד היום (21) עם הפסקות רבות.
    סיימתי בית ספר בקושי, צבא שירתתי תקופה של שנה ו8 חודשים, הייתי ילד די אבוד.
    גדלתי לתוך חוסר ביטחון עצמי עם חברים לא אמיתיים וכיום בעולם הגדול התפתחתי להיות בחור רגיש, אך עם הרבה מגרעות,
    קשה לי להגיע להחלטה לגבי הכיוון בחיים, וכיוון בהווה, לאן הרוח נושבת ?
    יש לי מעצמי הרבה צפיות, להיות כריזמטי ומצחיק אך בפועל..אני בחור די שקט עם נטייה להתנתקויות בסביבות מסויימות
    בעבודה, אני לא מרגיש אהוד במיוחד, לא מרגיש בעל כישורים מקצועיים מיוחדים וזה מרגיש לי בינוני מאוד.
    אני לא מצליח לפתח תחביבים, כי אני לא סגור על מה אני אוהב ויש לי קושי בקבלת החלטות.
    הייתי תקופה מעשן קנאביס כי האמנתי שזה ירגיע אותי וכיום כמעשן הסופי שבוע, אני מרגיש שהוא גורם לי לרעש בראש, גורם לי להיות שקט יותר ומנותק, גם אחרי שההשפעה פגה.
    אני לא מצליח לצאת מהדיכאון, עברתי טיפולים רבים, וזה מתיש אותי לחזור לאותה תוצאה, החיים לא נותנים לי מנוח, שוקל רבות אם לוותר עליהם לגמרי, הכל מרגיש לי בכוח ללא תחושת שייכות או רצון, אין בי כוחות לטפל בעצמי ולמרות הכל אני שואל, מה לעשות ? מה הדרך שלי מכאן ? האם טיפול? ואם כן איזה טיפול מתאים לי ?

תשובה: דיכאון
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 26/09/2023 14:24:17

שלום עדי.

דבר ראשון: אל תוותר. נשמע שנאבקת לאורך שנים רבות כדי להתגבר על רישומיהם של אירועי עבר מכאיבים ועל ההיבטים הרגשיים-נפשיים שגורמים לך סבל, ואני יכולה להבין את התסכול, העייפות והשחיקה. יחד עם זאת- אין ברירה אחרת. אתה צעיר, המוח והנפש שלך עדיין גמישים, ויש נתיבים לשינוי גם אם עדיין לא מצאת את האחד המתאים לך. 

איני יודעת אילו טיפולים ניסית כך שאני מתקשה להמליץ, אך בשלב ראשוני אני מציעה לפנות לאבחון אצל פסיכיאטר אשר יוכל להתרשם ממצבך בהווה ומהיסטוריית הטיפולים שלך, ולהציע הכוונה מבוססת ואישית. בשלב זה, יתכן ואך כדאי לשמוע את חוות דעתו בנוגע לאפשרות של טיפול תרופתי. לפעמים, כאשר הכוחות נגמרים והדיכאון מכביד מאד, עזרה תרופתית לתקופה מסוימת יכולה לתת את הקרקע או ה"בוסט" של האנרגיות אשר נדרשים להנעת שינוי. איני יודעת אם זה הכיוון הנכון עבורך, כמובן, אך יתכן וכדאי להתייעץ בנושא עם פסיכיאטר. 

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

הילה ברנר

הילה ברנר

תל אביב - יפו
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
עמירה איתיאל

עמירה איתיאל

תל אביב - יפו
עדי דוידסון