תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י טל ב - 20/06/2023 22:59:45

אנסה לתמצת כי אני באמת לא יודע לאיזה מטפל לפנות כבר
    אני בן 40, רווק , גיי, מתמודד עם המון קשיים בחיים החל מדכאון בצורת מרמור קשה ושליליות עבור בקשיים בעבודה, יצירת קשרים, שימוש בחומרים כדי לברוח,
    ציניות, חרדות מתמשכות מהעתיד,
    זה לא שאני אדם נרפה, זה האבסורד, אני יוזם ופועל אבל מיד משתיק ומחבל בעצמי באמצעות שליליות.
    אני הייתי בטיפולים פסיכולוגים מכיתה ח' כל פעם בגין נושא אחר- פעם בגלל קשיים חברתיים, פעם בגלל זהות מינית, משברים בחיי משפחה וכו'
    לא המשכתי טיפולים ליותר משנה שנתיים כי המטפלים פשוט לא התאימו לי - אצל הרוב לא נשארתי מעבר לחצי שנה כי הרמה הייתה מאד נמוכה , בטח דרך קופת חולים . סיימתי לא מזמן טיפול בן שנה ןחצי אצל עו"ס קליני כי העו"ס היה פשוט ברמה נמוכה, הוא היה מקסים אבל השיחות היו חבריות וממש לא מועילות. וחיזק זאת פסיכולוג קליני שהלכתי אליו לצורך אבחון נקודתי בנושא קריירה - הוא אמר לי שבזבזתי את זמני בטיפול הקודם. העו"ס אמר לי שיש לי נטייה ללכת לקצוות לראות דברים בשחור לבן ואילו הקליני אמר לי שלפי מה שהכרנו ( הייתי אצלו 4 פגישות) זה קשקוש מקושקש ושלעו"ס אין בכלל סמכות וידע לאבחן. האמת אני כבר לא סומך עליכם וזו גם בעיה. כל מטפל רשאי לאבחן מה שבא לו וזה נורא מרגיז אותי. על עו"ד למשל יש פיקוח- בית משפט. בית משפט אומר לו אם הוא טוב או לא. על אדריכל- הלקוחות שיגורו בבניין. על פסיכולוג אין- ומכיוון שזה חסוי אי אפשר לדעת לעולם אם הטיפול טוב או לא. אנשים יכולים להיות תקועים שנים בטיפולים ונותר להם רק לסמוך על המטפל שיש לו אינטרס כספי.
    אודה להכוונה ( ולהמלצה על מטפל טוב בת"א או המרכז עדיף קליני לדעתי, רק ברמה גבוהה..). אשמח לא להפנות אותי באופן גנרי לאתר כלשהוא אלא להצביע על איזה מטפל בדיוק אני צריך- תחום מומחיות+ רמז לשמו

תשובה: לא יודע למי לפנות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 22/06/2023 17:00:06

שלום טל.

אני שומעת את התסכול והעייפות הן מהקשיים והן מההתנסויות הטיפוליות, וצר לי מאוד על שאין לי אפשרות להמליץ במסגרת הפורום על מטפל ספציפי. לאור זאת, אני רוצה להציע בכל זאת המלצה גנרית יותר- מציעה לפנות לטיפול פסיכואנליטי (במכון ת"א לפסיכואנליזה או במכון הפסיכואנליטי). זהו טיפול מעמיק ואינטנסיבי שלפעמים מסייע למטופלים אשר טיפולים קודמים לא סייעו להם באופן מספק. אנשי המקצוע במכונים אלו עוברים הכשרה מקיפה ביותר, ומגיעים למכון מתוך עניין רב בעבודה טיפולית מעמיקה. נדמה לי שזה יכול להיות הימור טוב הן מבחינת האינטנסיביות של המסגרת אשר מספקת מצע להעמקה, והן מבחינת אנשי המקצוע המגיעים לעסוק בפסיכואנליזה

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

חלי גאדג'

חלי גאדג'

חולון
נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
איתי רוזנפלד