תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מרים ב - 07/06/2023 20:49:38

בני בן 30 עובד כמהנדס חשמל וסובל מחרדה לא אוהב שלוחצים עליו ו ocd.

לאחרונה היו מצבי לחץ במקום העבודה, והוא נמנע מללכת לעבודה הרבה זמן עד שהוזמן לשימוע.
    לאחרונה מאז חג השבועות, אינו יוצא מהחדר, היום הפך ללילה והללילה ליום. כמעט ולא אוכל,רק כשאני מעירה לו הוא מבקש שאכין לו סנדוויץ, שגם אותו הוא אוכל מאוחר בלילה. בחג הבנתי שהוא גם הקיא את מה שאכל. הוא מכחיש.
    אני לא רואה שיוצא לשירותים, מתקלח רק אחרי שאנחנו מעירים לו הרבה. נמצא בסטרס תמידי. כמה שיחות שאני עושה איתו, מדברת איתו מסבירה לו, הוא אומר שהוא מודע למה שהוא עובר, שזה בשליטה, הכל בסדר, רק אל תלחצו עליי עוד.

אשמח אם תדריכי אותי מה לעשות איתו, כי בהרצאה באתר שלכם הפסיכולוג אומר שזה משהו שיעבור. וצריך לעזוב אותו. תודה מראש

תשובה: ocd חרדה ודיכאון
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 08/06/2023 18:06:20

שלום מרים.

נשמע מדברייך שבנך מתמודד עם משבר משמעותי ולכן חשוב שיראה איש מקצוע אשר יסייע להבחין בין משבר "תקין" הנמצא במסלול של התמודדות, לבין משבר ממנו קשה להיחלץ. לאור ההחמרה שאת מתארת, והירידה הדרמטית בתפקוד הבסיסי, חשוב מאוד לבדוק זאת ולא לקחת סיכון שהדברים ידרדרו עוד יותר. מציעה לשוחח עם בנך ישירות על הדאגה ולבקש ממנו לבוא אפילו למפגש אבחוני יחיד עם איש מקצוע שיוכל להציע חוות דעת ונקודת מבט נוספת על המצב. במידה וקשה לו לצאת מהבית, נית גם להזמין פסיכיאטר שיגיע אליכם הביתה.כך או כך, חשוב לא להזניח את המצב.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
חגית בר