תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דבורה ב - 18/05/2023 22:13:56

הי,
    בת 28, נשואה אמא לשניים, מצליחה בחיים באופן כללי, הייתי מורה היום אני לומדת לתואר ראשון בפסיכולוגיה ומנהלת מחלקה לקידום נוער,
    תמיד היה לי קטע כזה שכל פעם שהייתי שומעת על מישהו שמת ,הייתי מדמיינת איך יהיה כשאני ימות, בדגש על איך תיראה הלוויה שלי, איך ירגישו האנשים סביבי,
    זה היה מנוע ממש חזק. לדוגמא הספר מי יבכה כשתמות. ממש נמצא לי בראש בלי הפסקה,
    אני ממש עושה הרבה כדי שכולם יבכו כשאני ימות. תמיד זה היה נראה לי בסדר,
    בזמן האחרון כל פעם שמישהו מת בגיל צעיר(זקנים לא מזיזים לי), אני מתעסקת בזה יותר מידי, חושבת על זה וישר מדמיינת שאותו דבר קורה לי או לאחד מבני משפחתי הדמיון כל כך חי עד שאני מתחילה לבכות ממש, ויכולה להיות עצובה יום שלם.
    הבעיה שבערך כל שבוע יש טרגדיה והכל היום כל כך מתוקשר אז לפחות פעם בשבוע אני חושבת על המוות, כבר נהיה לי ממש רע מזה, אמנם אני מתפקדת רגיל שמחה וצוחקת, יוצאת, מטפלת בילדים, עובדת מתנדבת אבל ברגעים של שקט אני ממש יכולה להיכנס לדמיונות ולדיכאון,
    לאיזה טיפול כדאי לי ללכת?
    התקציב שלי מוגבל וגם הזמן...
    תודה רבה מראש

תשובה: מחשבות על מוות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 21/05/2023 22:35:01

שלום דבורה.

מחשבות חוזרות על מוות מספרות במקרים רבות את סיפורם של חוויות ותכנים רגשיים אשר עדיין אין יכולת לנסח ולבטא באופן ברור. בהתאם, ההחלטה לפנות לטיפול פסיכולוגי נשמעת נכונה, ויכולה לסייע לך הן בהקשר שתיארת והן בהיבטי חיים נוספים. לאור מגבלות הזמן והתקציב, מציעה לך לפנות לטיפול דינמי ממוקד/תחום בזמן. תוכלי לקבל טיפולים מוזלים דרך מרפאות קופ"ח, מטפלים העובדים עם קופ"ח, שירותי הייעוץ במוסד הלימודי או ברשימת המטפלים המציעים טיפול מוזל בקישור זה.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
יובל קורן

יובל קורן

חיפה
ג'ני גוטמן