תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנונימי ב - 29/01/2023 22:35:06

אני מטופלת כשנה וחצי אצל עוסית קלינית, פעמיים בשבוע, אני מאובחנת עם פוסט טראומה מורכבת ודכאון, לא ברור לי האם המטפלת הזו טובה לי, והאם כדאי להחליף אותה.
    ההתלבטות היא בעיקר בגלל שאני מרגישה תקיעות בטיפול, ואין מספיק התקדמות, או שיש התקדמות איטית מאוד.
    אולי שיטת העבודה שלה (פסיכותרפיה בסגנון פסיכואנליזה) לא מתאימה לי, ואני צריכה מישהי אקטיבית יותר, שלא תחכה לי כל הזמן?
    באופן כללי, איך יודעים האם המטפלת הזו היא הנכונה בשבילי?

תשובה: טיפול רגשי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 01/02/2023 22:28:23

שלום לך.

טיפולים בפוסט טראומה נוטים להיות ממושכים ולעבור דרך תקופות של תקיעות ועם זאת, חשוב לבחון את הדברים כפי שאת עושה. במרבית המקרים, אחרי פרק זמן כפי שאת מתארת אמורים לחול שינויים מסוימים, אך טבעי שהתהליך הטיפולי לא יגיע לכדי מיצוי, ושעדיין יהיו קשיים משמעותיים. 

לכן, אני חושבת שהדרך לבחון את הנושא היא לשאול את עצמך האם חלו שינויים כלשהם (גם אם קטנים) בחייך, תחושותייך או תפקודך בשנה וחצי האחרונה. במקביל ובעיקר, כדאי להעלות את הסוגיות שהעלית כאן, בפתיחות ובישירות, מול המטפלת. שיח מסוג זה יכול לאפשר התכווננות טובה יותר של המטפלת לצרכייך, ובחינה משותפת של גורמי התקיעות והקושי. אם תרגישי שהשיח משמעותי, ו/או מרחיב ומקדם את הבנתך את עצמך- סביר להניח שאת במקום הנכון.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
ד"ר איה גולן