תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שירה ב - 04/01/2023 20:01:54

שלום :) בת 27, נמצאת בקשר שנה. קשר שיש בו אהבה גדולה ומשיכה , ויש בו גם קשיי תקשורת, ושוני גדול. אני אדם זוגי מאד, חם ונוגע, ורבלי, צריכה חיזור ויחס. מדברת שפה של חום ויחד. בן זוגי סוליסט, מאד אוהב את הלבד, נהנה עם עצמו, לפעמים מתנתק, חם אלי אך כאמור מדבר שפה אחרת. הדבר הזה פוגש אותי גם בשוני בינינו וגם בתקשורת שלנו שהיא עמוסת ריבים והתלקחויות. הוא נוטה להתגונן כי חש ביקורת ושאינו מספיק טוב עבורי, אני נוטה להביע שחסר לי ולדברר כל רגש ותחושה. שנינו נלחמים על הקשר בגלל האהבה שלנו וכן אגיד שישנם גם ערכים דומים ותפיסת חיים סך הכל דומה. נמצאים כעת בהפסקה ושוקלים אם להמשיך את הקשר. לא רוצים לתסכל אחד את השניה ולא יודעים אם זקוקים לבן זוג שדומה לנו יותר והתקשורת איתו תהיה טבעית, מפויסת וקלה יותר או שזה בר תיקון. הלב רוצה אותו כי הוא אדם שמזיז לי את הבטן, רגשית יש לנו משהו חזק. הרציונל אומר שאין בינינו התאמה במיוחד, שיש לנו תדרים אחרים ויש התנגשויות של שוני ושל צרכים

תשובה: זוגיות במשבר, צומת דרכים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 05/01/2023 14:30:20

שלום שירה.

חיבור חזק למרות מה שנראה כ"חוסר התאמה" נובע בדרך כלל מכך שהבחירה בבן/בת הזוג נובעת בין היתר ממניעים וצרכים לא מודעים, ומשחזור היבטים של יחסי עבר אשר טרם זכו לעיבוד מספק. למשל, בחירה וחיבור חזק בבן זוג "מנותק" או "קר" עשויה לבטא צורך לא מודע לעבד היבטים אלו בקשר עם ההורים. לאור האמור ולאור ההתלבטות שאת מתארת, אני ממליצה לפנות לעזרה מקצועית אשר תחזק את המודעות לאספקטים הרגשיים והנפשיים העומדים בבסיס הבחירה הזוגית. ניתן לעשות זאת באמצעות טיפול פרטני בגישה פסיכודינמית בו תוכלי לבדוק יותר לעומק את עולמך הפנימי בהקשר הזוגי ומעבר לו. אפשרות נוספת היא טיפול זוגי אשר אמנם אינו מתמקד בדרך כלל ברבדים עמוקים כל כך של החוויה, אך מאפשר לשני בני הזוג לבחון את הדינמיקה ואת הצרכים המודעים והלא מודעים. מתוך ההתבוננות שמציע כל אחד מסוגי הטיפולים, ניתן בדרך כלל להניע שינוי בדינמיקה ו/או לקבל החלטות באופן חופשי ושלם יותר.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
עדנה מן

עדנה מן

מודיעין-מכבים-רעות
הילה ברנר

הילה ברנר

תל אביב - יפו
ד"ר עדן וייס שדה