תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנונימית ב - 08/11/2022 23:11:32

אני אשמח אם יש אפרות להבין איזה סוג טיפול אני צריכה. אני רוצה מאוד ללכת לבדוק מה גורם לי לכל המחשבות האלה ואיך לנסות לשפר אותן.
    הבן זוג שלי אומר לי שאני במצוקה כבר הרבה זמן וזה מתחיל להקשות עליו.
    אני בת 22, אני מגיל 7 הייתי בפנימייה עד גיל 17. ההורים שלי יש להם הרבה בעיות נפשיות שבגללן החיים שלי נראים אחרת.
    אני מאוד חרדתית, ואני מראה שהכול בסדר אבל בפנים הכול כאוס. לפני פחות מחצי שנה הופיעו לי בעיות בקצב הלב, באותו הזמן גרתי אם הבן זוג שלי, אבל בגלל הבדיקות נאלצנו לגור כל אחד בנפרד מסיבות כלכליות. זרקו אותי מ5 עבודות, ובעבודה הנוכחית נורא קשה לי להסתדר ואני לא יכולה להתפטר בגלל שאני צריכה את הכסף ואני לא יכולה להשאר כי אני צריכה לעשות בדיקות.
    המצב שלי לא מזהיר, אני לא רוצה לתקשר עם אף אחד ואני הולכת בבית עם הרגשה שאני כלום. שאני לא שווה שום דבר בעולם הזה. אני יכולה לשבת ופתאום צצות לי מחשבות קשות
    ואני לא אומרת את זה לאף אחד, ואני משאירה את הכול בפנים ואף אחד לא יודע את זה חוץ מהבן זוג שלי. יש הרבה פעמים בחיים שלי שאני מתמודדת עם המצבים האלה וזה חולף, אבל זה ממש פוגע לי בזוגיות. אני ממש רוצה להבין איך לטפל בזה, ואשמח אם תוכלו לתת לי עצה של איזה סוג טיפול הכי מתאים שאני אוכל להתחיל ללכת אליו. תודה רבה.

תשובה: בעיה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 09/11/2022 08:30:05

שלום לך.

נשמע מדברייך שאת סובלת מאוד, ושסבל משפיע על היבטים משמעותיים של חייך, ולכן המחשבה על טיפול פסיכולוגי נשמעת לי נכונה ביותר. מציעה לפנות לטיפול פסיכודינמי בו תוכלי לעבד את אירועי העבר, את החוויה בקשרי העבר שלך והיבטים נפשיים שונים. עיבוד זה מביא בדרך כלל להקלה משמעותית ולשחרור מסימפטומים וקשיים אשר מהווים חלק מדרכה של הנפש "לדבר" את החוויות הלא מעובדות.

במידה וקיים קושי כלכלי, ניתן לפנות לטיפול מוזל דרך קופת החולים אליה את משתייכת.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
הילה ברנר

הילה ברנר

תל אביב - יפו
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
טל יהודה