תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ס ב - 02/10/2022 18:01:30

הי,
    בתי הקטנה בת 4 חודשים.
    קראנו לה עדן אבל מהיום הראשון לא הייתי שלמה עם השם הזה (בגלל ש"גן עדן" עושה לי קונוטציה שלילית של אחרי המוות).
    בהתחלה אישי אמר שלא כדאי להחליף ואני ניסיתי לשכנע את עצמי במשמעויות חיוביות של המילה (עדינות, טבע בראשיתי, השגחה עליונה).

בנוסף, אמרו לי שלפי הקבלה אסור להחליף כי זה יוצר בעיות.
    במשך 4 חודשים לא התרגלתי. בכל פעם אני מחליטה להשאיר את השם אבל אז כשאני שומעת "מנוחתו עדן" וכו' אז נהיה לי רע.

האפשרות השנייה היא השם גפן (לא עושה קונוטציה שלילית).

אני מאוד נקרעת בין להשאיר את השם או להחליף.. כי מצד אחד כבר קוראים לה כך הרבה זמן, ואני גם לא רוצה שכשהיא תגדל - זה יהיה חלק מסיפור חייה שהחליפו לה שם (כי אולי היא תחשוב שהיה משהו לא בסדר בשם שלה). ובנוסף, מבחינת הקבלה - אומרים שזה בעייתי ואני לא רוצה לחשוש מזה שהחלפתי, ומה יכול לקרות..

מצד שני - הקושי כל פעם עולה מחדש (אמנם ברמה קצת פחותה מהימים הראשונים אבל עדיין.. ואני חוששת מה יקרה אם אף פעם לא אתרגל).

אני מודעת לזה שיש לי כל מיני חרדות בנוגע למשפחה שלי, שחס וחלילה לא יקרה להם משהו ואני מבינה שההתעכבות על השם כנראה קשורה. אשמח לדעתך ולעצתך

תודה רבה

תשובה: חרדה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 03/10/2022 22:05:44

שלום לך.

נשמע מדברייך שאת מבינה שהדילמה לגבי החלפת השם אינה נוגעת רק לשם עצמו אלא מקפלת בתוכה את החרדה שאת מכירה מעצמך, ואולי אף מתגברת בשלב הרגיש של גידול תינוקת צעירה. לאור האמור, יתכן וכדאי להתייעץ עם איש מקצוע ולשמוע ממנו האם הוא חושב שמספר שיחות מקצועיות יוכלו לסייע לך לווסת את החרדה. לפעמים, עצם השיח עם אדם אחר על האתגרים והתחושות שעולים בשלב זה של ההורות יכולים להקל בצורה משמעותית. ממליצה גם להצטרף לקבוצות תמיכה/חברתיות של אימהות, איתן אפשר לדון ולחשוב, ובהן אפשר למצוא רשת תמיכה.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
אור ויפרבניק