תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י לטם ב - 24/08/2022 16:23:09

צצות לי מחשבות אולי אני נמשכת לנשים? יש לי חברה שקרובה אליי מאוד ואני אוהבת אותה בליבי וצצות לי המחשבות אולי אני "רוצה" אותה בתור בת זוג? למרות שכשאני כותבת את זה או מנסה לתת מקום למחשבה הזו זה לא מרגיש לי נכון ואז אני פוחדת שאולי אני אומרת שזה לא נכון כי אני בורחת-מה שמפחיד אותי ומבהיל אותי לא להיות מי שאני יודעת שאני כבר בכל 23 שנותיי כי איך זה ייתכן? וזה מפחיד אותי לכאן ולכאן - צד אחד: אם אני לסבית אז אני לא מי שאני מכירה מעצמי עד עכשיו
    ומצד שני: אם אני אומרת שאני לא לסבית יש תמיד ספק כזה שאולי אני כן ואולי אני לא מי שאני באמת?
    ולכן ככה אני כן בוחרת לתת לגיטימציה ומקום למחשבה - כדי שאוכל להיות אולי מי שאני באמת אם זה אומר להימשך לנשים
    וגם בניסיון הזה לתת מקום למחשבה אני מנסה לדמיין אותי ואת החברה כזוג, וזה לא נעים לי שאני מדמיינת את הדמיונות האלה ובכלל ההתעסקות הזו בנושא אבל לא מצליחה לשחרר רק כי אולי יש ספק שאני כן רוצה בזה. גם לא נעים לי לדמיין אם חס וחלילה זה אומר שאני משקרת לה
    ואז הלופ נמשך ונמשך

ואולי זה מתקשר ואולי לא אבל חברה קרובה אחרת סיפרה לי שהיא התחילה לצאת עם בחורה, שזה מפתיע אותה מאוד כי אף פעם לא חשבה שיקרה משהו זוגי עם בחורה
    כמה זמן אחר כך, חבר סיפר לי שהוא לא בטוח נמשך לנשים, אצלו זה לא חדש למרות שהתכחש כל השנים וזה גם כביכול "מפתיע עליו" כי הוא אף פעם לא הזכיר משהו על משיכה חד מינית... חשוב לי לומר (שאני לא חושבת שזה אמור להפתיע או לא.. פשוט החיים)

וזה מציק לי מאוד שכל זה אומר עליי דברים שאני לא אמיתית עם היקרים לי והכל וזה לא נעים ומייסר:(

תשובה: אשמה כלפי מחשבות שצצות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 25/08/2022 17:29:33

שלום לטם. 

סוגיות שמתעוררות סביב מיניות וזוגיות נובעות בחלק מהמקרים מהתלבטות או קושי בקבלת נטייה מינית שאינה הטרוסקסואלית, ובמקרים אחרים קשורה בנושאים רגשיים/בין אישיים אחרים לגמרי, אשר מבטאים את עצמם דרך ההיבט המיני. לאור זאת, ולאור המצוקה שאת מתארת, אני חושבת שכדאי לפנות אל טיפול פסיכולוגי בו תוכלי לברר יותר לעומק מה עומד בבסיס המחשבות, התחושות והאשמה שהן מייצרות. בירור זה מביא בדרך כלל להקלה משמעותית, ומרחיב את חופש הפעולה והבחירה הן בתחום המיני והן מעבר לו.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
עמירה איתיאל