תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י Noway ב - 03/06/2022 15:40:48

אין לי כוחות
    לא באתי לטיפול בשביל לשמוע כמה אני תוקפנית אימפולסיבית ומתריסה .
    שמעתי ביקורות מעין אלו ואחרות בכל שלב ומקום בחיי ואין בי כוחות להכיל את זה גם בטיפול
    אני לא מבינה למה כולם רק רוצים לתקוף אותי ושיהיה לי רע? מה בי כזה נורא? מה אני עושה? אני רק מרגישה יותר ויותר גרועה מואשמת ודחויה
    כאילו שהטיפול רק מאמת לי את כל הביקורות ששמעתי עד היום ואת תחושת הדחויה. כאילו שהטיפול מסביר לי שהנה תביני אכן יש סיבה !
    ואני כבר לא כל כך רוצה לבוא
    למה כולם חושבים ומתייחסים אלי כאילו שאני חזקה ומאיימת, מתי שאני בתוכי מרגישה כזאת קטנה וחלשה?. בלי טיפתתת כוח ויכולת! אפילו לא פירור!
    למה אני צריכה לפחד מהמטפלת שלי. למה אני צריכה להרגיש כזאתי רעהה ומואשמת מולה, כשבתוכי אני בכלל מרוסקת כל כך ?
    למה לא רואים אותי באמת???
    למה לא מבינים אותי???
    גדלתי על זה מספיק

תשובה: רעה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 05/06/2022 21:15:40

שלום לך.

אני מתארת לעצמי כמה כואב להרגיש כך, וכמה קשה להרגיש שמקום בטוח שנועד עבורך פונה כנגדך. לצד זאת, אני רוצה להציע, עם כל הקושי שודאי נלווה לכך, לנסות לעשות זום אאוט ולהתבונן על הסיטואציה מזוויות נוספות. ראשית, יתכן ומשהו בשיח הטיפולי לא היה מותאם ונכון עבורך, אך כשלים ואי התאמות כאלו עשויים לקרות לא פעם בטיפול, בוודאי בעתות משבר, והשאלה איך אפשר לתקשר, לתקן ולשקם את האמון מתוך כך. כמו כן, כדאי לזכור שבמקרים רבים הטיפול אכן מפגיש לא רק עם החקים הפצועים והכואבים, אלא גם עם החלקים הפחות "יפים" כמו החלקים התוקפניים, המאיימים וכד'. זה אכן מפגש שיכול להיות מכאיב, אבל משהו בכאב עשוי לשכוך כאשר לאט לאט נבנה האמון בכך שהמפגש עם חלקים אלו אין משמעו שהחיבור, האכפתיות והנוכחות של המטפלת פוחתים, אלא שיש מקום עבורך על כל חלקייך. זכרי גם שמי שיש לו היסטוריה לא פשוטה וחוויות עבר של פגיעות בקשרים, לפעמים מביא את החלקים האלו לטיפול- באופן לא מודע- כדי שאפשר יהיה להכיר אותם ולעבד אותם. במובן זה, לפעמים סערות כאלו בטיפול הן בלתי נמנעות, ואף יכולות לקדם.

בשורה התחתונה, אני מנסה לומר שכל עוד אפשר ללמוד, לצמוח ולהתקרב מתוך התנגשויות כאלו- יש סיכוי טוב שאת במקום טוב, על אף הכאב שכרגע נלווה לתהליך הטיפולי.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
לימור קופר