תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י טלי ב - 05/05/2022 21:10:17

אז אני כבר זמן מה מתלבטת האם לגשת לעזרה מקצועית כתוצאה מהמצב שלי שנראה לי שכבר אין לי ברירה אלא לדבר עם מישהו .
    אני חווה התקפי חרדה (נדמה לי שזה ההגדרה לתחושות האלה) זה מתבטא בבכי ומועקה קשה, תחושה שנורא התגברה לאחרונה .אני יכולה להיות לרגע בסדר ולרגע אחר להיות מדוכאת ולהרגיש במקום הכי נמוך שיש.
    זה החל בעיקר מתקופת הסגרים של הקורונה, מאז אני מבודדת חברתית זמן מה, ואיבדתי כל קשר חברתי שהיה לי בעיקר בגלל שהקשרים לא היו אמיתיים . והדימוי העצמי שלי נורא נמוך , זה כבר הגיע למצב של חוסר אמונה בעצמי שגורם לי פשוט לוותר על עצמי בכל דבר בין אם זה בהתפתחות שלי בקריירה או בתחום החברתי ובמציאת זוגיות.
    אני מצד אחד יודעת שאני צריכה לדבר עם גורם מקצועי כי אני לא יכולה כבר להמשיך ככה , ומצד שני חוששת לפנות בעיקר בגלל שאני יכול להיות קצת מתביישת לפנות לעזרה ולא מחפשת שיאבחנו אותי בצורה כזו או אחרת , אני בסך הכל צריכה שמישהו יקשיב לי ואולי גם יעזור לי לצאת מהבוץ הזה שאני שוקעת בו .
    אז אשמח אם אקבל המלצה ממך האם זה באמת נכון לפנות לעזרה מקצועית מפסיכולוג/ית ואם כן למי ? ואני בת 24 אם זה רלוונטי ..
    תודה.

תשובה: מתלבטת אם לגשת לעזרה מקצועית ..
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 08/05/2022 12:01:54

שלום טלי,

נשמע מדברייך שטיפול פסיכולוגי אכן יכול לסייע לך בצורה משמעותית. נשמע שהקשיים שאת מתארת גורמים לך סבל משמעותי, ועיבוד והבנה שלהם יכולים גם להקל עליהם בצורה משמעותית וגם לשפר ולקדם היבטים רגשיים ובין אישיים נוספים. אני שומעת את החשש שלך מאבחון, אך מרבית הפסיכולוגים, ובפרט כאלו העובדים בגישה פסיכודינמית אשר נשמעת מתאימה לקשייך, אינם עוסקים במתן אבחנות. הדגש הוא על הבנת הסיפור האישי של הכאב הנפשי, ולא על מתן כותרות.  

לצערי אין לי אפשרות להמליץ במסגרת הפורום, אלא רק דרך פנייה אישית. אפשרות נוספת היא להיעזר באינדקס אנשי המקצוע של בטיפולנט בלחיצה כאן

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ניר כהן ארזי

ניר כהן ארזי

רמת השרון
ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
ג'ני גוטמן