תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י Bdoy ב - 19/04/2022 22:41:13

שלום אני בן 29 מתקרב ל 30, יש לי חרדה ולחץ לעזוב את הבית של ההורים, רוצה לציין שניסיתי פעמים לעזוב אפילו בעבר חתמתי חוזה וביטלתי את החוזה לפני המעבר והלחץ והחרדה ניצחו אותי. באותה תקופה לפני המעבר הרגשתי ממש חרדה מתמשכת לפני המעבר לא לכמה דקות ממש יום שלם של דפיקות לב מהירות לחץ זרמים בגוף, ואז אחרי שוויתרתי עם הזמן הלחץ ירד, יש לי לחץ מזה ברגע שמגיע הרגע שצריך לעבור וזה קרה לי פעמים, לחץ זה דפיקות לב מהירות וקוצר נשימה לפעמים זרמים בגוף, הקטע שיש לי את החרדה הזאת רק מהפחד שלי לעזוב את הבית של ההורים,חוץ מזה ביום יום אין לי חרדות או פחדים, אני עכשיו בתקופה שאני רוצה לעבור לגור עם חבר שלי בשותפות, ולצאת החוצה כדי שהמעבר הראשוני יהיה לי קל יותר מאשר לבד, ועדיין אני נכנס ללחץ ומפחד מזה למשל שהלכנו ללכת לראות דירות שהבנתי שהמעבר הוא הולך להיות ממשי שוב נכנסתי לחרדה ולחץ, ואמרתי לו שמעדיף כרגע לחכות עם זה ולבדוק איך אני מטפל בזה לפני שנעבור ושוב נימנעתי, השאלה שלי איך אפשר לטפל בזה? אני יודע שהפיתרון הכי אמיתי ונכון זה לא להימנע וללכת ולעבור למרות הלחץ בלי לפחד, ואז עם הזמן הלחץ יירד וירגע אבל אני לא מצליח הפחד כל פעם מנצח אותי, וגם כל פעם שרציתי לעבור בעבר החרדה ניצחה אותי, וממש חשוב לי להצליח לעבור אשמח ליעוץ מה אפשר לעשות האם אולי כדורים של לובירן נגד חרדה לקחת אולי נגיד לפני המעבר יוכלו לעזור לי בתור התחלה? או טיפול אצל פסיכולוג? אני מרגיש שזה מחסום ריגשי שאני לא מצליח להתנתק ממנו ובגללו אני לא מסוגל לעזוב את ההורים, וממש חשוב לי להצליח לטפל בזה ולהצליח לעבור ולעזוב את הבית אשמח לעזרה.

תשובה: חרדה מלעזוב את הבית של ההורים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 21/04/2022 13:29:20

שלום לך.

עזיבת בית ההורים היא צעד משמעותי בתהליך ההתפתחות והגדילה, וקושי בחצייתו של צעד זה עשוי לנבוע ממגוון גורמים, שברובם אינם מודעים. לאור זאת, אני ממליצה על פנייה לטיפול בגישה פסיכודינמית אשר יסייע בבירור הגורמים לקושי. במרבית המקרים, בירור ועיבוד של ההיבטים הלא מודעים שבבסיס הקשיים מביאים לשינוי משמעותי וליכולת להרחיב את טווח הפעולה והתנועה.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

יובל קורן

יובל קורן

חיפה
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
איילת עדי שדות