תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנונימית ב - 19/04/2022 20:25:16

אני לא יודעת למה אני כותבת את זה, בעיקר כי אני פגועה, לא כול כך מבינה איך הגעתי למצב הזה.
    הייתי בטיפול קרוב לשנתיים וחצי אצל פסיכולוגית מומחית בעיקבות פוסט טראומה מורכבת מהילדות.
    בהתחלה הטיפול הלך טוב, היה שיפור, היו עליות וירידות התחלתי טיפול תרופתי עם פסיכיאטריות, ועבדתי קשה בלטפל העצמי.
    הייתי כותבת המון והעברתי הכל לפסיכולוגית שלי.
    את היומנים שלי השארתי אצלה.
    סמכתי עליה בעינים עצומות שהיא רוצה בטובתי.
    אבל אז נכנסתי למשבר קשה, עד כדי כך שרציתי להתאשפז, הפסיכולוגית שלי התנגדה, אמרה מה יתנו לך? סטזרית אני פסיכולוגית מומחית.
    בסוף בניגוד לעצה שלה התאשפזתי, ניסיתי לדבר איתה בזמן האישפוז אבל היא אמרה שאסור ואני צריכה להתחבר למטפלת שלי בבית החולים.
    הסכמתי, לא יצרתי קשר ואז באחד הערבים קיבלתי מימנה מעין הודעת התנצלות, שהיא מבינה שטוב לי בבית החולים וכניראה אני צריכה משהו אחר עכשיו.
    התעצבנתי, למה היא כותבת עם סיכמנו שאנחנו לא מדברות.
    למה האגו שלה כל כך נפגע שהמצב שלי משתפר
    ולמה לעזעזל היא לא כתבה לי עם היה לה כול כך חשוב לכתוב, אז למה לא בבוקר שיהיה לי עם מי לדבר.
    היא ענתה תשובה של את תרגעי והכל יהיה בסדר.
    החלטתי שאליה אני לא חוזרת.
    הבנתי שבשלב מסויים נעשתי פחות מטופלת ויותר מקור למידע, ולכן היה לה כל כך קשה עם האשפוז שלי.
    היא היתה שואלת אותי באיזה קטעים של מיידפולנס אני משתמשת כדי להירגע ואז העבירה קורס על מיידפולנס וטראומה מינית.
    השתמשה בהרצאות בקטעים שאני כתבתי.
    נעשתה חברה בפייסבוק של חברות שלי, ואפילו נכנסה לקבוצה בה ידעה שאני משתפת הרבה.
    חתמתי לה וויתור סודיות אבל היא יצרה קשר עם אנשים שאני אמרתי שאדבר איתם.
    בקיצור היתה חציית גבולות, כרגע היא חסומה אצלי גם בווטס-אפ וגם בפייסבוק.
    אז אחרי שהשתחררתי מבית החולים הגעתי אליה ונפרדנו, לקחתי את היומנים שלי.
    אני מרגישה נורא פגועה, היא הראשונה שסיפרתי לה את הסיפור שלי והיא לקחה אותו ועשתה ממנו סיפור שלה.
    כתבתי לה שאני אוסרת עליה להשתמש בתכנים מהמפגשים, מדברים שכתבתי ועוד בהרצאות שלה, אבל איך אני יכולה לסמוך עליה שזה באמת קורא, כי היא כבר חצתה קווים אדומים?

תשובה: עזיבת הפסיכולוגית שלי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 21/04/2022 12:00:38

שלום לך.

את מתארת פגיעה משמעותית באמון, והיפוך מכאיב מתחושה שאת וצרכייך נמצאים במרכז, לתחושה שאת אמצעי לסיפוק האינטרסים של האדם עליו סמכת. זו חוויה קשה מאוד, שאני יכולה רק לדמיין אילו הדים עמוקים יש לה, בהיותך בעלת טראומה מורכבת. במובן זה, לא מפתיע שאת עסוקה בנושא, נדמה לי שהרבה מעבר לסוגיית השימוש בחומרים הפרטיים שלך. בהקשר זה, אני חוששת שמלבד העברת מסר ברור למטפלת על כך שאינך מאשרת שימוש בחומרים, אין הרבה מה לעשות (במידה ותגלי שהמטפלת ממשיכה לעשות שימוש בחומרים, פני לועדת האתיקה של הפסיכולוגים). המקום בו יש וכדאי לפעול הוא המשך העיבוד של החוויה שעברת. איני יודעת אם את בטיפול כרגע, אך נשמע שהחוויה עם המטפלת, ופהצעים אותם היא "מגרדת", מבקשים מענה ועיבוד.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
בן פדידה

בן פדידה

חיפה
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
עמית נאור