תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אני ב - 08/03/2022 22:51:57

היי,
    אני כבר כמה שנים טובות בטיפול ומרגישה שאני ממש מאוהבת במטפלת. זה די מההתחלה ככה. ההתחלה הייתה יותר בלתי מובנת לי ומערערת ודרמטית, וכאילו התרגלתי, אבל זה עדיין מאד חזק. אני מבינה שזו היקשרות ושזה חיובי, ועדיין, אני מוצאת את עצמי סתם נהנית לחשוב עליה ועל הטיפול ועל מה היא חושבת עליי, מרגיע אותי לחשוב עליה, או משמח ומעניין ומכניס עניין ליום שלי. הייתה תקופה ארוכה שכשהייתי הולכת לישון הייתי מדמיינת שהיא מחזיקה לי את היד וזה היה מרגיע אותי. לאחרונה, זה מרגיש לי מוזר ואני עושה את זה פחות או לא מצליחה כי זה מרגיש מוזר. סיפרתי לה על הרגשות האלה (בלי עניין השינה כמובן. מביך), אבל לא בטוחה שהיא הבינה את העוצמה ולא בטוחה עד כמה פירטתי. היא מתייחסת לזה כאל היקשרות נורמלית ורואה בזה דבר חיובי, ואני חושבת שאולי קצת מבהילות אותה העוצמות שאולי רמזתי עליהן, וגם, אני שמה לב שהאהבה הגדולה שיש לי אליה לעתים מונעת ממני לספר דברים שנראים לי מביכים וקשים או כאלה שיוציאו אותי באור מוזר או לא חיובי בשל החשש של מה שהיא תחשוב עליי, אולי היא לא תאהב אותי, או שיירד לה ממני. אני חושבת שאמרתי לה גם את זה, אני לא זוכרת אם הגיבה. בכל אופן, ההתעסקות הזאת מתישה, נעימה אך מתישה. כיף לי לחשוב עליה, מרגיע ,מנחם, נעים,כמו התאהבות חד צדדית כזאת, אבל זה גם מרגיש קצת מוזר, מיותר וטו מאצ'.

תשובה: שאלה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 09/03/2022 10:29:47

שלום לך.

אני שומעת בדברייך את סקרנותך הרבה לגבי התחושות שמתעוררות בך בקשר הטיפולי, ומציעה בהתאם לסקרנות זו לוותר על ההבחנה בין היקשרות "נורמלית" ו"לא נורמלית": כל תחושה, בכל עוצמה, היא נורמלית, לגיטימית וגם חשובה מאוד מאחר והיא משמשת חומר טיפולי אשר התבוננות בו יכולה להעמיק ולהעשיר את השיח הטיפולי ואת ההכרה עם אזורי הנפש הלא מודעים. לאור זאת, אני חושבת שכדאי לא לוותר ולהמשיך להעלות את הנושא מול המטפלת- עד שתרגישי שנוצר שיח המאפשר לך להבין טוב יותר את משמעות התחושות ברובד הלא מודע. אני שומעת את המבוכה והקושי, אך מציעה לנסות ולשתף בכל זאת- מרבית המטפלים מורגלים בעבודה עם תחושות עוצמתיות המתעוררות בקשר הטיפולי, ויודעים לעבוד איתן באופן שהוא גם מכבד וגם מסייע בהנעת צמיחה נפשית.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
ג'ני גוטמן