תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנונימית ב - 01/02/2022 01:01:53

שלום, אני נמצאת בטיפול פסיכולוגי כמה חודשים ועד עכשיו מרגיש לי שהטיפול מתקדם טוב ושנוצר קשר משמעותי בינינו. בשבוע שעבר עברתי ארוע אישי קשה מאוד. דיברתי עם הפסיכולוגית שלי על כך בטלפון כי הייתי צריכה לבטל את הפגישה בעקבות אותו אירוע, והתאכזבתי מהתגובה שלה, בעיקר מכך שלא אמרה שאני יכולה לפנות אליה אם אני צריכה. גם התאכזבתי שלא יצרה איתי קשר אחר כך ושאלה לשלומי (בעיקר כשלא היה לנו טיפול במשך שבועיים). אני מבינה שזה לא נהוג לדבר בטלפון בין פגישות ובאמת אנחנו לא עושות את זה בדרך כלל וגם לא הרגשתי צורך, אבל כאן הרגשתי שזה היה מצופה ממנה. אני רוצה להעלות את הנושא בפגישה הקרובה ולא יודעת איך לעשות את זה בצורה נעימה שלא תעליב אותה או תפגע בי.

תשובה: התאכזבתי מהפסיכולוגית שלי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 03/02/2022 16:28:52

שלם לך.

נשמע שאת עושה החלטה נכונה בהחלטתך לשתף את הפסיכולוגית בתחושות. אני שומעת את החששות (ואולי גם אותם כדאי לבחון ולעבד בטיפול...), אך חושבת שהדרך הטובה ביותר היא גם הישירה והפשוטה ביותר- ספרי למטפלת מה קרה לך סביב השיחה ביניכן, וסמכי עליה שתדע להקשיב ולהתייחס לדברים ברגישות ומתוך הקשבה, בדיוק כפי שהיא מתייחסת לכל תוכן אחר. הדינמיקה הנוצרת בקשר הטיפולי היא חלק מהתהליך ולכן סביר להניח כי שיח על תחושותייך לא רק שלא יפגע בקשר אלא דווקא יעמיק אותו ויאפשר לגעת ברבדם נפשים נוספים.

ליטל 

אנשי מקצוע ומכונים

יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד
ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה

קרית אונו
ד"ר איה גולן