תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י בדוי ב - 28/01/2022 15:50:22

שלום,

בת 24, נמצאת במערכת יחסים רצינית. אני אוהבת אותו מאוד והוא מאוד יקר לי. הוא אוהב אותי ומבין אותי, מודע לחסרונות ולפגמים ומעריך את המעלות שלי. כשהתחלנו לצאת כל כך התלהבנו אחד מהשנייה והיה מגע כמעט כל הזמן. מתחילת הקשר ידעתי שהוא לא בדיוק הטעם שלי אבל כל כך חיבבתי אותו שזה לא הפריע לי אפילו קצת. הבעיה היא היום שאני נמשכת אליו משמעותית פחות והאמת שגם הוא פחות יוזם מגע. לא מדובר בחוסר חשק מיני מהצד שלי, אני מתביישת להודות שאני מסתכלת על גברים אחרים כל הזמן, גברים שהם יותר הטעם שלי. אני לא אעשה כלום, בגידה זה קו אדום שאני לא אחצה אבל בסופו של יום אני מרגישה מתוסכלת. אני לא יכולה לדבר איתו על זה כי הרי זה לא משהו שקל לפתוח עם בן זוג, איך אומר לו שאני לא נמשכת אליו? זה פוגע. הרבה מחשבות רצות לי בראש, האם כדאי להיפרד? אם נתחתן זה יהיה ככה לתמיד? אני שוקעת באשמה עצמית ומרגישה שאני מבזבזת לשנינו את הזמן. הוא הרי יכול למצוא מישהי שתעריך אותו יותר. הוא בן אדם של עקרונות וכבוד, תמיד עושה את הדבר הנכון וברור לי שהוא יהיה גם בעל למופת. יש בו כמובן גם חסרונות אבל חוץ מהמשיכה שום דבר לא באמת מפריע לי. לפניו לא הייתי במערכת יחסים רצינית. אני רגישה על יתר המידה ועולם ההיכרויות היה לי קשוח. לא הייתי כל כך מנוסה ונפגעתי מגברים שבדיעבד לא באמת היו מעוניינים בי. כשפגשתי אותו הרגשתי שסוף סוף יש בחור שמעריך אותי, מכבד אותי, מתלהב ממני. אני לא רוצה לוותר על בחור טוב בגלל עניין שלכאורה מרגיש פעוט. אבל האם הוא באמת פעוט?

תודה מראש על המענה ורק בריאות.

תשובה: משיכה במערכת יחסים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 31/01/2022 17:53:50

שלום לך.

במקרים מסוימים היעדר משיכה מינית נובעת מבחירת בן זוג אשר תכונותיו הפיסיות או האישיותיות אכן אינן מתאימות להעדפות האישיות. במקרים אחרים, מה שנחווה כהיעדר משיכה מינית עשויה לשמש "שם קוד" למגוון תחושות וקונפליקטים. למשל, קושי בחיבור למיניות האישית/קונפליקט מולה, רצון בהרחבת ההתנסויות המיניות, חוסר סיפוק ממערכת היחסים וכן הלאה יכולים לבוא לידי ביטוי בירידה במשיכה המינית. לאור זאת, אני חושבת שכדאי לפעול בשני אפיקים. ראשית, לנסות לשוחח עם בן זוגך על המיניות שלכם. יתכן ושיח פתוח על דעיכת האספקט המיני יוכל לאפשר לכם להעיר לחיים משהו בקשר המיני והזוגי. במקביל, יתכן וכדאי לשקול פנייה אל טיפול פסיכולוגי בו תוכלי לברר ולעבד את תחושותייך, הגורמים להן והבחירות הנגזרות מאלו.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
נועה ארנטל