תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דידי ב - 13/01/2022 17:41:23

היי אני ובן זוגי בגילאי ה30. 3 שנים יחד. וגיליתי לאחרונה שאקסית מהעבר מציקה לו ברמה שהיא עומדת מתחת לבניין ומחכה לו ושולחת לו מסרים "אני אהרוס לך את החיים". מתםרצת לדלת הבנת שלו. דופקת ב2 בלילה הביתה. מגיעה עם ידיד או 2 לאיים.
    מה שעוד יותר מפתיע זה שזה קיים כבר 3 שנים ואני לא ידעתי מזה.
    אנחנו לא גרים יחד. מבקרת אצלו בסופשים.
    שנינו אנשים נורמטיביים ממשפחות טובות.

דרשתי הסבר מיידי:
    הוא הסביר שהם בילו יחד כמה שבועות למטרות הנאה. וזהו. וביום אחד בהיר הוא נעלם לה והפסיק להגיב לה ומאז היא רודפת אותו. יש לציין שיש רקע נפשי ושימוש בסמים קלים.
    כעסתי שהוא בחר לסיים את זה איתה כך כי לכל אחד מגיע הסבר וסגירת מעגל גם אם זה קשר של יום.
    ומאז היא לא עוזבת אותו. יש תקופות של רגיעה ואז שוב. הןא טוען שהוא התקשר והתנצל בפניה אבל היא ניתקה ולא רצתה לשמוע.

הוא הסביר שלא רצה לספר לי על כל זה כדי לא לסכן אותי כי מדןבר בבחורה לא בריאה נפשית. וכמובן כי פחד שהמניפולציות שלה יגרמו לי לרצות להיפרד.

היא הגיעה גם אליי ושלחה הודעות שמציגות את זה שהוא והיא עדיין בקשר ואף נפגשים. וממש מתחזקים קשר יום יומי. היא משתמשת במכרים שלה שפורצים לכל החשבונות במדיה החברתית שלו.

המטרה שלה היא לגרום לי להיפרד ממנו כנראה.

הוא כמובן אומר שהוא לא בקשר איתה ובטח שלא חברי/יזיזה.

אני נוטה להאמין לו אך עדיין יש לי ספקות קטנות. בעיקר כי לא סיפר עליה מעולם וכי הוא גם לא משתף שום מידע נוסף בטענה שהוא כרגע בסטרס ולא יודע מה לעשות איתה. כל זה אני בכוח הדלפתי ממנו ע"י תשאול מתיש.

אני נורא מפחדת על עצמי קןדם כל שהיא אולי יכולה לפגוע בי ואפילו בו ודבר שני לא יודעת כיצד לגשת אליו ולדרוש את התשובות שמגיעות לי.

לא חושבת שזו התנהגות סבירה להתפרץ לבית של מישהו ב2 בלילה ועוד להביא תגבורת של חברים...למה להגיע עם עוד מישהו? אולי רצתה לפגוע פיזית בנו?
    נורא מפחדת מכל העניין.

איך כדאי לנהוג במצב זה?
    אולי כדאי לפנות למשטרה
    מצד שני מפחדת לפנות למשטרה כי אולי יש לה קשרים גם שם.

אולי כדאי לי לדבר איתה? אולי כדאי לבן זוגי שוב לדבר איתה?

תודה ענקית מראש!

תשובה: מה לעשות?
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 14/01/2022 00:40:14

שלום לך.

מקרים של הטרדה ניתן לפתור דרך פנייה למשטרה או העברת מסר ברור לגבי פנייה שכזו אשר תעשה במידה וההטרדה לא תיפסק. מאחר שמדובר בפתרון פשוט למדי ברב המקרים, אני חושבת שכדאי לבדוק ולברר מדוע את ובן זוגך אינכם נוקטים צעדים חד משמעיים מסוג זה להפסקת ההטרדה: האם יש משהו בשימור הקשר עם אותה אקסית שתורם לבן זוגך או לזוגיות באופן סמוי, למשל? האם העיסוק באקסית ממסך אתגרים זוגיים אחרים? במילים אחרות, כדאי לבדוק האם הבעיה היא הפסקת ההטרדה או אמביוולנטיות שלו/שלך/של שניכם לגבי הפסקתה.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
איילת עדי שדות