תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י חזי ב - 09/01/2022 04:12:35

שלום רב,
    אני יודע שאני צריך טיפול פסיכלוגי.
    מהמון סיבות.
    הלכתי דרך הקופת חולים לפסיכולוג.
    הפסיכולוג היה מאד אטום ומאד לא התחברתי אליו.
    הוא לא הציג את הטיפול ובקושי דיבר.
    הוא עשה לי טיפול ישן כזה כמו בסרטים שאחד שוכב על המיטה והוא רק מדבר והוא רק מקשיב.
    שכחתי את השם של הטיפול המשעמם.
    אבל חיפשתי באינטרנט את השם של הטיפול ואמרתי לו שהטיפול הזה לא טוב אני מחפש גם פסיכולוג שייעץ לי שיהיה לי סיכום דף כמו רופא רגיל, שהיה לי גם נוח למרוות שאני זוכר הכול.
    כמובן שלא היה ניתן לשנות טיפול.
    לא היה לא כוח לחכות לטיפול בעוד חצי שנה אז נשארתי איתו כמעט שנה כי אמרתי לעצמי אולי בראש זה יעשה לי טוב בהמשך.
    אני בנאדם ‏מאוד מציאותי ‏זוכר כל מילה שאני אומר.
    בטיפול הוא דיבר המון על הדברים שאני אומר בסימן שאלה ואני לא מדבר בסימן שאלה רק עם זה שאלה.
    אני מדבר בעובדות עלי.
    שזה מאד עצבן אותי החוסר ריכוז שלו, בנוסף הוא היה אומר דברים שלא אמרתי וקרה גם מצב שאמרתי לו על לגבי סיטואציה שבא לי למוות (לא התאבדות) בהקשר ציני לגבי סיטואציה ואז אחרי 10 דקות הוא התחיל לדבר איתי על להתאבדות ונכנס לזה חזק בשיחה.
    כל כך התעצבנתי בפנים שהוא לא הבין את ‏הסיטואציה ולקח דווקה את המילה הזאת לכיוון אחר במקום ‏ואת המהות של השיחה.
    החוויה שהיה לי אצל הפסיכולוג הייתה חוויה לא נעימה. גם תמיד הייתה לי הרגשה שהוא רואה שאני בוחן אותו ותאמת לא בחנתי אותו זה גרם לי לתסכול שהוא לא כותב את מה שאני אומר וממציא המון דברים.
    הרגשתי שהוא מאד מפחד לדבר איתי בטיפול עם הוא אשנה מילה, כי אני נתפס על קטנות.
    הרגשתי שאני תמיד מתקן את הפסיכולוג וזה לא היה כייף אבל הוא ביקש כנות חחח. למרוות שתמיד אמרתי לו שאני יכול להפסיק לתקן אותו אבל הוא ענה בשלילה שהוא רוצה לשמוע.
    אחרי שנה כמעט, לא הרגשתי שינוי ולא למדתי כלום.
    כעבור שנה אחרי הטיפול כיום שוב כותב אולי לתת עוד צ’אנס לפסיכולוג כי אני מרגיש צורך שיש לי בעיות אמיתיות.
    איזה טיפול את ממליצה לי?
    אני מאד אוהב דו שיח! לא היה לי בטיפול!
    אני מאד שמייעצים לי ואיך להסתכל אחרת וללמוד תוך כדי! לא היה לי בטיפול!
    חוסר יוזמה מהפסיכולוג שתיקה עד אני מדבר ! מאד רוצה פסיכלוג שיוזם ולא אני.
    מה מייעצת לי לעשות?

תשובה: מה עושים שהטיפול הפסיכולוגי לא מתאים?
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 09/01/2022 18:59:41

שלום חזי.

ראשית, טוב שאתה נכון לחשוב על פנייה לטיפול נוסף למרות האכזבה. קשה לי להמליץ על סוג הטיפול מבלי לדעת מהם קשייך, אך באופן כללי שני סוגי הטיפול המרכזיים הם טיפול דינמי וטיפול קוגניטיבי התנהגותי. טיפול ק"ה הוא טיפול פרקטי המכוון להנעת שינוי תוך זמן קצר סביב סימפטומים או קשיים נקודתיים כמו חרדה, קושי באסרטיביות, אובססיות וכד'. טיפול דינמי מכוון להניע שינוי נפשי עמוק יותר דרך חקירה ועיבוד של גורמים נפשיים לא מודעים, אירועי עבר משמעותיים וחוויות בקשרים עם אנשים הקרובים לך. כאן קיימת שונות רבה בין מטפלים ומה שחשוב הוא לפגוש את המטפל המתאים לך בכל הקריטריונים שהתייחסת אליהם. לכן, במידה ותחליט לפנות לטיפול מסוג זה כדאי לבדוק כבר טלפונית האם המטפל יכול להתחבר לצרכיך, ולהיות קשוב מאוד לתחושת החיבור אליו.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
יעל רייף סולומון

יעל רייף סולומון

חיפה
שני דויטש