תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אוריה ב - 22/10/2021 06:58:42

שלום, בימי שישי אנחנו נוהגים לעשות קידוש, ביתי והחבר שלה (בני 26) מגדירים עצמם אתאיסתים, העניין הוא כשהם באים אלינו לארוחת שישי, כול הבנים שמים כיפה והחבר של הבת שלי לא שם כיפה. יצא שפעם אחת הוא שאל את ביתי בשקט האים לשים והיא לחשה לו , לא ....
    לי העניין מאוד מפריע ואני לא יודעת מה לעשות? האם לבקש ממנו לשים כיפה, האם להבליג
    ניסיתי לפני מספר חודשים לומר לה "על הדרך" באחת השיחות שלנו היא התפוצצה עלי
    אשמח לתשובה, תודה מראש

תשובה: כיפה בזמן קידוש
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 22/10/2021 10:05:28

שלום אוריה.

אני מתקשה להציע תשובה "אובייקטיבית" לשאלתך משום שלכל אחד מאתנו יש קווים אדומים שונים. במקרים מסוימים ההחלטה כיצד לפעול נובעת מקווים אלו ומהנכונות שלנו לקחת אחריות על הבחירות הנובעות מכך. לצורך העניין, אם חבישת כיפה בקידוש היא מבחינתך קו אדום, אין אלא לומר זאת לביתך, כמובן ברוח טובה ורגועה, ולקחת בחשבון שהתוצאה יכולה להיות כעס, פיצוץ ואולי אף סירוב להגיע לארוחת שישי. אם חבישת הכיפה אינה קו אדום מבחינתך ואת מוכנה לקבל אותה, אני חושבת שכדאי לקחת את ביתך לשיחה (עדיף שלא בזמן אמת בארוחת שישי אלא בזמן "נייטרלי" ונינוח יותר), ולומר לה שאינך יכולה לכפות דבר עליה ועל בן זוגה, אך שנושא הכיפה מפריע לך ביותר- ושאת משאירה בידיה את ההחלטה מה לעשות עם ידיעה והבנה זו. במידה ותבחרי בכיוון זה, גם כאן חשוב לעמוד מאחורי בחירתך ולא לשמור טינה או להפעיל לחצים במידה והבחירה תהיה שלא תהיה לחבוש כיפה.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
ד"ר איה גולן