תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אליענה ב - 21/08/2021 20:48:01

המטפל שלי הודיע לי שבת זוגתו נפטרה והוא יושב שבעה.
    כשאני משחזרת את הפגישות האחרונות באמת הרגשתי שהוא לא מאוד מרוכז, מדבר בשקט וכמעט לא פנוי ...
    אני חוששת מהפגישה הראשונה שתהיה לנו לאחר האבל.
    אני חוששת לומר דברים קשים ובכלל מרגישה לא בנח לדבר על עצמי כשאני יודעת שהוא עבר חוויה מטלטלת.
    באופן כללי אני מאוד קשורה למטפל שלי ומרגישה שהטיפול היה טוב מאוד עבורי, אך כעת אני נמצאת בנקודת שבר. לא יודעת איך ממשיכים מכאן? מפחדת שלא אהיה אמיתית, שאסתיר דברים. אחת השאלות שאני שואלת את עצמי היא איך מטפל יכול לטפל כשהוא במשבר?

תשובה: משבר
    נכתב ע"י נורית רוקח-פסיכולוגית מתמחה בפסיכולוגיה קלינית ב - 24/08/2021 11:38:43

שלום לך,
    התחושות שלך מובנות מאוד, הטיפול הוא המקום שלך לשים את עצמך במרכז, לאוורר ולעבד תחושות ומחשבות קשות והמחשבה שהאדם שיושב מולך פצוע בעצמו עלולה להקשות על כך.
    זה נוגע ללב שאת כל כך עסוקה בסבל של המטפל שלך וגם מאוד מובן שאת תוהה האם הוא יכול כרגע להיות פנוי להכלה והבנה שלך.
    באופן כללי וטבעי, גם מטפלים חווים קשיים ומהמורות בחייהם, חלקם גדולות יותר, כפי שככל הנראה חווה המטפל שלך בימים אלה וחלק גדולות פחות. לעיתים קשיים אלה משפיעים על היכולת הטיפולית באופן נקודתי, לעיתים אף יותר מכך וזו אחריות של המטפל להבין זאת ולהתמודד עם ההשלכות של השפעה זו. חשוב לומר גם כי לעיתים קשיים בחיים האישיים של מטפלים עשויים לחבר אותם באופן עמוק יותר לסבל, מתוך החוויה האישית שלהם ובכך דווקא להרחיב את המקום הטיפולי ואת היכולת להיות עם מטופלים בתוך הקושי שלהם.
    אני חושבת שכמו בהרבה סיטואציות אחרות בקשר הטיפולי כדאי מאוד להעלות את המחשבות והחששות שלך מול המטפל. כך במקום שאותן תחושות ומחשבות יישארו רק שלך הן יוכלו להיכנס לטיפול ולקשר בינכן ותוכלו להבין אותן יחד ואולי אף להפיג חלק מהחששות שלך ובכך להטיב מאוד עם הטיפול שלך.

אנשי מקצוע ומכונים

ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
טל משולם

טל משולם