תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אבי ב - 10/08/2021 15:04:40

שלום רב

הורי, אמא 63 אבא 66, נמצאים בתקופה מאוד מתוחה נפשית, בעיקר בשנה/שנתיים האחרונות:
    * אבא חלה בסרטן שעצר לו לפתע את השגרת התעסוקה עד לפנסיה, ההתמודדות החיים החדשים בצל המחלה,
    המורכבות הריגשית והפיזית עם המצב.
    *אמא עם מורכבות ריגשית וחרדתית מאוד בולטת באישיותה, היתיתמה מאמא שלה לפני כ 8 חודשים, עם הרבה משקעים
    וחרדות שהתעצמו עם המצב של אבי והאבל שהציפו המון מהעבר.
    * הזקנה שקפצה עליהם בוואת אחת.
    * הקורונה.
    ועוד..

הם מחפשים מזור ורוצים לפתור בכל מה שקשור למצב הנפשי שלהם האישי וגם הזוגי- המשקעים והחרטות במסע שלהם בחיים עד היום,
    הדיכאונות שחוו וחווים כיום, כנל גם חרדות. הקושי רב שלהם בהתמודדות עם מצבים והרגלים מהעבר.
    בקיצור הם רוצים לפתור זאת להתחזק ולנשום חיים.

אני מנסה למצוא להם את הטיפול המשולב (אם קיים) והמקום הכי נכון להם ואני לא יודע מאיפה להתחיל.
    מבקש ייעוץ והכוונה לאזור חיפה והקריות:
    * האם קיימים מטפלים/מכונים אשר משלבים זוגי וגם פרטני? (אם יש התנדבותי או מסובסד מהכללית אם אפשר)
    * איזה קטגוריה/התמחות/דרכי טיפול עלי להתמקד בחיפושים?
    * וטיפים

אם יש המלצות על מטפלים או מכונים אשמח
    תודה רבה

תשובה: ייעוץ בבחירת טיפול פסיכולוגי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 14/08/2021 20:33:05

שלום אבי.

ראשית, טוב שזיהיתם ושיש נכונות לטיפול נפשי, אשר נשמע כמו פתרון מתאים וחשוב לאור הקשיים שאתה מתאר. יתכן וכצד ראשון כדאי לפנות לסניף 'עמך' בחיפה. זוהי עמותה אשר מציעה טיפולים לניצולי שואה על דורותיהם השונים, אך פתחה את שעריה ומציעה מגוון שירותים טיפוליים (פרטני, קבוצתי, פסיכיאטרי, זוגי) לכלל האוכלוסיה. המטפלים שעובדים בעמך הם בד"כ בעלי ניסיון בטיפול באנשים המתמודדים בין היתר עם סוגיות הנוגעות לגיל השלישי ולכן נדמה לי שתוכלו לקבל שם מענה רלוונטי. במקביל, כדאי לבדוק אפשרות של טיפולים פסיכולוגיים/תמיכתיים דרך העמותה למלחמה בסרטן- למיטב ידיעתי מציעים סיוע לחולים, מחלימים ובני משפחותיהם. 

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

טל משולם

טל משולם

חיפה
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
טל יהודה