תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י חוה ב - 07/07/2021 12:30:51

שלום , לא מצליחה להשתחרר מהאופי שלי אני ביישנית ממש, חרדה חברתית נמנעת כמה שיותר ממפגשים חברתיים ומלהיפתח לאחרים, חוסר ביטחון נוראי שתכלס כבר התרגלתי לזה , בעלי אוהב אותי מאוד ושהוא מביע אהבה אני מתחילה להרגיש לא נוח ולהתבייש אני גם לא אומרת לו אוהבת אותך וכאלה גם לא מילים חמות, לילדים שלי הקטנים אני כן אגיד , קשה לי מאוד ממש לא נוח לי עם כל הרגשות האלה , אני לא בנאדם קר קרח
    *** שומעת בלילה לפני השינה כבר תקופה כל מיני הצהרות חיוביות ביוטיוב ומסרים תת הכרתיים ולא רואה שינויים
    לא פשוט

תשובה: אופי קשה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 07/07/2021 20:01:23

שלום חוה.

נשמע מדברייך שאת עושה מאמצים להרחיב את יכולותייך ולהוציא לפועל את החלקים התקשורתיים והחמים שבך, אך מאחר ואת מתארת כי מאמצים אלו אינם נושאים פרי ומלווים אותך לאורך זמן ובמגוון סיטואציות- אני חושבת שכדאי לשקול פנייה אל טיפול פסיכולוגי שיציע מענה מעמיק יותר. טיפול קוגניטיבי התנהגותי יכול לסייע סביב הרגעת חרדה והפחתת ההימנעות מסיטואציות חברתיות, ואילו טיפול בגישה פסיכודינמית יכול לסייע בעיבוד מעמיק של של גורמי הקושי ולהניע שינוי נפשי אשר יאפשר הן תפקוד טוב יותר בסיטואציות חברתיות והן שיפור באיכות הקשרים הבין אישיים.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
לימור קופר