תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנונימי ב - 02/07/2021 19:50:33

שלום
    אני מתכנן להגיע לישראל אחרי 13 שנים שגרתי מחוץ
    לישראל ב5-6 שנים האחרונות אני חושב שאני סובל מדיכאון אני יותר עצוב פחות יוצא מהבית פחות עובד
    פחות אכפת לי מדברים
    פחות מתעניין בדברים חדשים
    לא יוצא
    לא מבלה
    יותר ביישן ממה שהייתי
    פחות אנרגטי
    לא חושב שזה דיכאון רציני אלה דיכאון קל לא הלכתי לבדוק את זה אמרתי שאני אחזור לארץ אני אתחיל לטפל בזה לא מעוניין לשתף
    את המשפחה ולא יודע איפה להתחיל בארץ אני מבוטח בכללית ולא יודע אם זה מכסה לי טיפולים אצל פסיכולוג או לא פרטי או ביטוח לא משנה לי אני רק רוצה להתחיל טיפול שאני מגיע לארץ
    לפני כמה חודשים הייתיב ארץ ועשיתי סבב טלפונים לפסיכולוגים כולם לא היו פנויים למטופלים חדשים
    לא יודע איפה להתחיל לחפש התוצאות שקופצות בגוגל ניסיתי וכולם לא יכולים לקבל מטופלים חדשים
    אני הולך לגור באיזור קיסריה/אור עקיבא ומחפש באיזור שם אם אין ברירה אוכל לנסוע לתל אביב או לחיפה מעדיף שיהיה קרוב לבית
    מקווה שאצליח לרבל תשובות ועזרה פה
    תודה

תשובה: טיפול פסיכולוגי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 04/07/2021 22:29:14

שלום לך.

ראשית, נשמע שאכן כדאי לפנות לטיפול- גם אם אתה חווה את מצבך כדיכאון קל "בלבד", נשמע מדבריך שאתה מתמודד עם שנים לא קלות ופחות מספקות, וסביר להניח שניתן להקל עליך ולאפשר לך יותר חופש ותנועה. קופות החולים מציעות טיפולים מוזלים וניתן לפנות ולבקש את רשימת המטפלים הרלוונטית. מעבר לכך, מציעה להיעזר באינדקס אנשי המקצוע של בטיפולנט, אשר מאורגן גם ע"פ אזור מגורים, לחיפוש מטפל אשר נראה לך שיכול להתאים (לאינדקס לחץ כאן). החיפוש הוא לעתים מתסכל וממושך, ואני יכולה רק להציע לא לוותר אלא להקדיש לכך תשומת לב ומשאבים, עד למציאת איש מקצוע פנוי איתו יוכל להיווצר שיח מקדם ומשמעותי.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
חגית בר