תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רז ב - 17/05/2021 15:40:12

היי, שמי רז ואני סטודנט. מגיל 18 אני מטופל אצל פסיכולוגים ופסיכיאטרים בהקשר של חרדות. אני לוקח כדורים בשם אפקסור ובשנים האחרונות לא היו לי חרדות כלל. אתמול ניסיתי להתגרות בגורל ועישנתי גוינט למרות שפסיכיאטרית אמקה לי להתרחק מזה. בעקבות כך, היו לי חרדות כל הלילה ועד עכשיו הן קיימות, בעבר שהייתי חווה התקף הייתי לוקח קסנקס. השאלה שלי היא מה עכשיו? האם חזרתי אחורה? האם החרדות חזרו ועוד פעם אני צריך לעבור א התהליך מהתחלה? האם צריך לשנות את מינון התרופות בעקבות המקרה? איך אני יכול לטפל בזה(ספורט)? זה יעבור? וכו'... תודה מראש וסורי על החפירה.

תשובה: חרדות בעקבות עישון קנאביס
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 17/05/2021 22:17:52

שלום רז.

איני פסיכיאטרית כך שלא אוכל להשיב לך לגבי ההיבטים התרופתיים, ואני מציעה להתייעץ בהקדם עם הרופא המטפל המכיר אותך. מעבר לכך, מאחר והנפש היא דבר מורכב וכמובן גם ייחודי לכל אדם, אין לי אפשרות לנבא לגבי השלכות העישון אך באופן כללי, אני מציעה לא למהר ולהניח ש"הרסת הכל"- אם הטיפולים שעברת הביאו לתזוזה ושינוי נפשי, סביר להניח שחרדה על רקע עישון חד פעמי לא תעלים זאת. לצד זאת, נשמע לי שחשוב מאוד לבדוק במסגרת טיפול פרטני את עצם הבחירה "להתגרות בגורל" ואת ה"ציפייה" לכך שכל הישגיך יעלמו- התבוננות ועיבוד בהיבטים אלו עשויים לחשוף רבדים חשובים של יחסך הלא מודע אל מצבך ואל החרדות שלך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
ניר כהן ארזי

ניר כהן ארזי

רמת השרון
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
דליה שלום